Komentari 6

Mandžo-show u Maksimiru: Tri komada za poluvrijeme

8

Najbolji Dinamov napadač je u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa zabijao Zagrebu u 9., 17. pa 37. minuti. Dinamo je lako pobijedio s visokih 4-1

Bez Ilije Sivonjića, kojega je Jurčić poštedio nakon kolapsa pred kamerama, Dinamo je krenuo u potvrdu prolaska u finale Kupa. Nije bilo Sivonjića, ali puno je važnije da je bilo Mandžukića! Najskuplji eksponat koji stanuje u modroj svlačionici dugo nije bio raspucan kao protiv svoje bivše momčadi. Šibeniku je zabio nakon tri mjeseca 'stvaralačke pauze', a Zagrebu je utrpao čak tri komada. Već u 17. minuti Dinamo je njegovom zaslugom imao 2-0, u 37. je zaključio svoje najbolje poluvrijeme ove sezone.
Seriju je otvorio u 9. minuti, kada ga je na lijevoj strani šesnaesterca pronašao Badelj. Napravio je dva koraka i iz teške situacije pogodio mrežu Škorića. Osam minuta kasnije odlično se snašao nakon dodavanja Moralesa iz kornera, a hat-trick je zatvorio nakon akcije u kojoj je sve napravio sam. Ušao je s desne strane, došao gotovo do aut-linije i samo završio. Zagrebov golman je očekivao povratnu loptu u sredinu, Mandžo ga je lijepo iznenadio.
U nastavku je umjesto junaka utakmice ušao Slepička, a to je značilo da je gotovo sa šansama. Ništa se nije događalo sve do gola Davora Vugrinca iz penala u 87. minuti. No nije Zagreb dugo bio na dva gola minusa, Morales je već u idućem napadu zabio svoj prvi proljetni gol i postavio konačnih 4-1.