Komentari 245

Juventus i Atletico odigrali su miroljubivo, Olympiakos ispao

3

I uoči posljednjeg kola znalo se da remijem prolaze i Talijani i Španjolci, a najave Massimiliana Allegrija da će Juventus loviti prvo mjesto ipak nisu bile skroz točne

Posljednjih desetak minuta Juventusovi stoperi i poneki vezni igrač koji se vratio na svoju polovicu bili su jedini igrači koji su imali loptu u posjedu.

Igrače Atletica nije zanimao ni pritisak na njih, najistureniji napadač Mario Mandžukić šetao je na 40-ak metara od svojeg gola, što je na kraju i bilo logično. I jedni i drugi s 0-0 prošli su dalje u osminu finala Lige prvaka, Atletico s prvog, Juventus s drugog mjesta

Početak utakmice bio je jedini zanimljivi dio, s obzirom na to da je Gigi Buffon skinuo čisti zicer Kokeu u šestoj minuti, a Moya dobro obranio pokušaj Llorentea u devetoj.

Svi na terenu savršeno su se vraćali u obranu nakon izgubljenih lopti, pa se dogodilo i da je Mandžukić dvije najbolje reakcije imao u svojih 16 metara. Oba je puta bio najviši u skoku na ubacivanja Pirla

U drugom poluvremenu Juventus je bio mnogo agresivniji, bio je bliže golu. No Moya je odlično branio, svi udarci Pereyre, Vidala, Pogbe i ostalih završavali su u njegovim rukama, pa je Juventus ostao bez gola na ulasku u posljednjih deset minuta.

Svjesni da im za prvo mjesto trebaju dva gola, domaći su se odlučili da je vrijeme za mirnu završnicu uz stopere u glavnim ulogama, kako ne bi primili gol iz nekog zalutalog udarca Atletica, koji bi ih izbacio iz Lige prvaka.

Naime, u drugoj utakmici Olympiakos je utrpao četiri gola Malmöu, strijelci su bili David Fuster, Alejandro Dominguez, Kostas Mitroglou i Ibrahim Affelay za pobjedu 4-2 i kraj nastupa u Ligi prvaka na trećem mjestu u skupini s devet osvojenih bodova za Grke. Da je Atletico zabio u Torinu, "djeca Pireja" bila bi među 16 najboljih u Europi, ovako sele u drugi europski razred.

Šveđani su ostali na tri boda, njihovi strijelci u Grčkoj bili su Simon Kroon i Markus Rosenberg