Komentari 36

Maribor primio 8 golova u prva dva susreta pa prošao grupu!

1

Maribor je dobio Wigan 2-1 za senzacionalan prolaz grupe! Prvi put je neki slovenski klub pobijedio neki engleski i prvi put je slovenska ekipa izborila proljeće u Europi!

Posljednjih šest slobodnih mjesta u nokaut-fazi Europske lige izborili su Černomorec, Swansea, Maribor, Maccabi, Dinamo Kijev i Liberec.

Najzanimljivija priča je Mariborova. Ispali su u kvalifikacijama Lige prvaka, a onda EL otvorili s dva teška poraza. Rubin ih je pobijedio 5-2, Wigan 3-1, a onda su skupili sedam bodova u iduće četiri utakmice. Trebalo im je malo sreće, odnosno slavlje Rubina, koji se već plasirao, kod Zultea. To se dogodilo, a u Ljudskom vrtu bila je prava drama.

Wigan je poveo iz penala, a na isti način je Mezga izjednačio. U 59. minuti je Filipović zabio zlata vrijedan gol. Posljednjih 15 minuta momčadi su igrale s po 10 igrača, a Maribor je izdržao.

Prvi put je neki slovenski klub pobijedio neki engleski i prvi put je slovenska momčad izborila proljeće u Europi!