Komentari 13

Marin Čilić ušao u četvrtfinale Umaga preko Igora Sijslinga

6

Marin Čilić u dva seta riješio je Nizozemca Igora Sijslinga (7-5, 6-3) i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Umagu. Za polufinale borit će se protiv Lukaša Rosola...

Četiri od četiri. Marin Čilić nikad u karijeri nije izgubio od Nizozemca Igora Sijslinga. Osmina finala u Umagu bio je njihov četvrti međusobni susret i četvrta pobjeda hrvatskog igrača. Slavio je Marin u dva seta 7-5, 6-3 i prošao u četvrtfinale.

- Nije bilo lagano. Dosta je bilo vruće. Dobro sam servirao i to me držalo u meču. U prvom setu sam izgubio servis, ali igrao sam na pravi način. Dobar je ovo meč bio - rekao je Marin Čilić za HRT nakon meča protiv Nizozemca.

Marin je dobro krenuo u meč i vrlo brzo došao do prednosti od 3-1 uz servis za 4-1. Mirno je hrvatski tenisač odservirao, ali pred kraj seta vratio je Nizozemca u meč.

Čilić je servirao za prvi set kod 5-3, ali je izgubio servis. Praktički je Marin poklonio servis Nizozemcu koji nije ništa posebno odigrao. No Marin je ipak uzeo prvi set. Na 6-5 uzeo je Sijslingu servis i poveo. U drugom setu bio je to meč u samo jednom smjeru. Na kraju 6-3 za našeg tenisača i četvrtfinale u kojem ga čeka Lukaš Rosol.

- Bit će to drugačiji meč. Ne smijem forsirati. On riskira gotovo svaki udarac pa moram pametno odigrati. Servis će biti jako bitan - dodao je Marin.