Mario Mandžukić je najbolji: 2012. je godina za pamćenje

2

Mario Mandžukić za sjajnu sezonu dobio je nagradu Vatrena krila. Nagrada je prvi put dodijeljena u suradnji udruge navijača reprezentacije Uvijek vjerni i 24sata...

Mario Mandžukić četvrti je dobitnik nagrade Vatrena krila. Trofej za najvatrenijeg reprezentativca dodjeljuje udruga navijača Uvijek vjerni, a ove godine bilo je to u suradnji s 24sata.

Mandžukićeva konkurencija ove su sezone bili Ćorluka, Modrić, Jelavić i Pletikosa. Bayernov napadač uvjerljivo je slavio s 9699 glasova. Pletikosa je bio drugi s 1958 glasova. Mandžo je već dobio jednu nagradu, onu za najbolji transfer Bundeslige. Spasio je Mario Wolfsburg od ispadanja, a na ljeto ostvario snove, prešao je u Bayern. Najveći njemački klub platio ga je 13 milijuna eura. Ključ te kupnje bio je na Europskom prvenstvu u Ukrajini i Poljskoj. Mandžukić je bio najbolji hrvatski igrač, zabio je tri gola u tri utakmice.

- Imao sam velikih trenutaka u karijeri, ali igrati za reprezentaciju je nešto posebno. Igraš za svoju domovinu, možeš razveseliti svoje navijače - pričao je sretni Mandžukić nakon Eura.

I zbog takva odnosa i je omiljen među navijačima, zbog toga su ga čitatelji na 24sata.hr i izabrali za najvatrenijeg reprezentativca.Trči, “tuče”, uklizava, dribla i zabija... Istroši se, pogotovo kad na sebi ima kockasti dres...

- Uh, ima utakmica kad izgubim i po četiri-pet kilograma - otkrio je hrvatski napadač.