Mascherano: Napustio sam Liverpool zbog Hicksa i Gilletta

1

Dok su Manchester City, Chelsea i Manchester United trošili velike novca na pojačanja, Liverpool nije činio ništa jer nije imao novca, rekao je veznjak Barcelone

Kapetan argentinske nogometne reprezentacije Javier Mascherano otkrio je koja su dva glavna razloga za njegovo napuštanje Liverpoola u ljetnom prijelaznom roku. su sada već bivši suvlasnici kluba Tom Hicks i George Gillett, zbog kojih se Mascherano odlučio na transfer u Barcelonu nakon tri godine provedene na Anfieldu uz odštetu od 17.25 milijuna funti.

- Dok su Manchester City, Chelsea i Manchester United trošili velike novca na pojačanja, Liverpool nije činio ništa jer nije imao novca. Situacija mi je stoga bila i više nego jasna. Kada se želite boriti za velike stvari, morate ulagati u momčad, ali to nije bio slučaj s Liverpoolom - komentirao je Mascherano, nakon čijeg je odlaska u ljetnog prijelaznom roku Liverpool preuzeo novi vlasnik, kompanija NESV u vlasništvu Johna Henryja.

- Nije mi bilo lako napustiti Liverpool nakon skoro četiri godine provedene u klubu. Njihovi će navijači biti vječno u mom srcu. I dalje pokušavam pratiti utakmice kluba na TV-u. Znam da su imali težak start u sezonu, ali bit će sve bolji - dodao je 26-godišnji defenzivni veznjak.

VIDEO Je li ovo najbolji gol u HNL-u ove sezone?! Pogledajte nezaustavljivi projektil Ekonga
SAŽETAK ISTRA - SLAVEN

PULA - Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Slaven Belupo 3-0 u Puli u utakmici 32. kola HNL-a. Puljani su poveli u šestoj minuti golom Eliasa Fileta iz penala. Emmanuel Ekong u 15. minuti zabio je možda i najbolji gol u HNL-u ove sezone nezaustavljim projektilom s barem 25 metara daljine. A za konačnih 3-0 lopta se odbila od golmana Slavena Ivana Sušaka.

UŽIVO Varaždin - Dinamo 0-0: Pravi HNL raritet u Varaždinu, 15 udaraca u prvih 45 minuta!
MODRI U SUSJEDSTVU

Varaždin je zadnji put zaustavio Dinamo na domaćem terenu, a prije 10 dana "modri" su teškom mukom slavili na Maksimiru. Sada imaju novu priliku prenoćiti na prvome mjestu uoči derbija s Rijekom
VIDEO Kramarić u žestokoj svađi s navijačem nakon poraza
IZ NEPOZNATIH RAZLOGA

Andrej Kramarić zabio je dva gola u porazu Hoffenheima u 31. kolu Bundeslige, a nakon utakmice kamere su ga uhvatile u žestokoj svađi s navijačem