Komentari 8

Medveščak prvi put u povijesti Ebel lige izgubio u Ljubljani...

1

Hokejaši Medveščaka izgubili su u 3. kolu EBEL-ove lige za poredak od prvog do šestog mjesta. Bolja je u Ljubljani bila Olimpija 6-4 u prvoj pobjedi nad 'medvjedima'

Za 'zmajčeke' je ovo bio veliki dan budući da su prvi put na svome ledu bili bolji od Medveščaka otkad oba kluba igraju u EBEL ligi. Zagrepčani su u dosadašnjih osam ljubljanskih dvoboja u tri sezone ubilježili osam pobjeda, ali seriji je u petak stigao kraj.

Dvaput su Slovenci vodili u prvoj trećini koja je na kraju ipak završila bez pobjednika. Prvi je put Olimpija povela već u petoj minuti pogotkom Petra Sachla u situaciji s igračem više. Sedam minuta kasnije izjednačio je Frank Banham. Novu je prednost domaćim hokejašima osigurao Boštjan Goličič u 15. minuti, ali već u sljedećoj je s igračem više za 2-2 zabio Matt Siddall.

John Hughes u 24. i Miha Verlič u 36. minuti definitivno su gurnuli vodu na mlin Olimpije, a u sedmoj minuti posljednje trećine na 5-2 je povećao Domen Vedlin. Greg Day je u 52. minuti prvi put ublažio zaostatak, a nakon što je Scott Hotham pet minuta kasnije vratio na plus tri za domaćina, svega nekoliko sekundi kasnije Day je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 6-4.

U nedjelju Medveščak, koji je pao na treće mjesto, gostuje u Mađarskoj kod Albe Volan.