Komentari 34

'Medvjedi' pregazili Znojmo u gostima i poveli 2-0 u seriji...

'Medvjedi' pregazili  Znojmo u gostima i poveli 2-0 u seriji...
1

Medveščak je sjajnim nastupom stigli su i do druge pobjede u četvrtfinalu protiv Znojma. U gostima su uvjerljivo slavili 5-2, a u Zagrebu ih dočekuju s prednosti 2-0

Poveli su "medvjedi" tako s 2-0 u seriji i u četvrtak će u Zagrebu eventualnom pobjedom imati priliku doći do meč-lopte.

Znojmo je bolje otvorio susret i na početku je zagrebački sastav spašavao Robert Kristan. Nakon što su se uspješno odhrvali napadima Znojma, od čega i naletima s dva igrača manje od četvrte do šeste minute, igrači Medveščaka su uspjeli kazniti propuste domaćina.

U prvom ozbiljnijem pokušaju na gol u 15. minuti zabio je Vjačeslav Truhno nakon asistencije Matta Siddalla u situaciji s igračem više na ledu. Nepunu minutu kasnije "medvjedi" su vodstvo udvostručili nakon pogreške obrane Znojma, a strijelac je bio Frank Banham na asistenciju Tomislava Zanoškog.

U drugoj trećini Medveščak je prelomio susret s nova dva gola, pa je tako rezultat u 38. minuti bio 4-0 za goste nakon golova Joela Prpica i Zanoškog.

Kakvu-takvu nadu Znojmu vratio je Martin Planek u 39. minuti, ali ta je nada kratko trajala budući je u četvrtoj minuti posljednje dionice igre Greg Day vratio četiri gola prednosti Medveščaku. Samo 32 sekunde nakon gola Daya zabio je Martin Podesva, a bio je to konačan rezultat na susretu.