Komentari 3

Medvjedi slavili na Šalati, Prpic je žestoko 'mlatio'...

1

Frcnule su i iskre u drugoj trećini između Joela Prpica i Philippea Lakosa, dečki su se potukli, a potom zaradili po dvije minute isključenja

Hokejaši Medveščaka pobijedili su na otvorenom klizalištu na Šalati Vienna Capitalse s 4-3 boljim izvođenjem kaznenih udaraca u dvoboju 49. kola austrijske EBEL lige. Bila je to druga utakmica Šalata Winter Classica odigrana pod vedrim nebom. Podsjećamo, u petak su ''medvjedi'' izgubili od Villacha nakon izvođenja kaznenih udaraca 3-2, iako su u tom susretu vodili s 2-0. Ipak, i s tim osvojenim bodom protiv Vilacha, ''medvjedi'' su i teoretski osigurali plasman u doigravanje. Ovoga puta, dogodio se gotovo obrnuti scenarij. Istina, Medveščak je i u ovoj utakmici dva puta vodio u drugoj trećini. Za 1-0 je poentirao Mike Prpich u 23. minuti, a za 2-1 kapetan Alan Letang u 28. s igračem više. Frcnule su i iskre u drugoj trećini između Joela Prpica i Philippea Lakosa, dečki su se potukli, a potom zaradili isključenje do kraja utakmice. No, gosti su uspjeli napraviti preokret, te su golom Rienera četiri minute prije kraja osnovnih 60 minuta poveli s 3-2. Ipak, John Hecimovic uspio je izjednačiti samo 32 sekunde prije kraja, pa je utakmica opet otišla u dodatni dio. U produžecima nije bilo golova, a u izvođenju penala je sreća ovoga puta bila naklonjena Zagrepčanima. John Hecimovic je bio uspješan za 23. pobjedu Medveščaka u EBEL ligi. Istaknimo da je Medveščak u šestom odmjeravanju snaga s Bečanima upisao drugu pobjedu ove sezone. Ovom je pobjedom Medveščak opet zasjeo na šesto mjesto na ljestvici, s 52 boda, dva više od mađarske Albe Volan koja je izgubila u Linzu sa 4-0.

Redoslijed: 1. Graz 99ers 69. 2. Red Bull Salzburg 66, 3. Linz 64, 4. Vienna Capitals 63, 5. Villach 54, 6. Medveščak 52, 7. Alba Volan 50, 8. KAC 49, 9. Olimpija 37, 10. Jesenice 35