Meškov dobio PPD u izravnom dvoboju za 2. mjesto Seha lige

1

Rukometaši bjeloruskog Meškov Bresta pobijedili su momčad PPD Zagreba sa 31-26 (14-10) u dvoboju 17. kola SEHA lige, koji je odigran u subotu u Brestu.

Hrvatski prvak je držao korak s bjeloruskim prvakom samo u početnih deset minuta, kad je i posljednji put vodio (4-5). Serijom od tri pogotka domaći su došli do dva gola prednosti te ju sustavno povećavali do najvećih +9 (29-20) u 53. minuti.

Strijelce Zagreba je sa sedam pogodaka predvodio Zlatko Horvat, a po pet golova postigli su Valentino Ravnić i Damir Bičanić. Za Bjeloruse su po šest pogodaka upisali Maksim Baranau i Petar Đorđić.

Na ljestvici vodi Vardar sa 39 bodova, koliko ima i PPD Zagreb, ali uz utakmicu više. Treći je Meškov Brest sa 36 bodova, koliko ima i našićki Nexe, ali uz utakmicu manje.

Nexe će u nedjelju (20.15 sati) ugostiti skopski Vardar.