Messi: Ma radije sam na klupi nego da me trener vadi iz igre

1

Baš ne volim kad me trener vadi iz igre, otkrio je Lionel Messi u razgovoru za TyC.

Argentinski i Barcelonin as objasnio je zanimljiv kut u sezoni u kojoj zbog ozljeda igra puno manje nego što je navikao.

Najplaćeniji nogometaši svijeta 01:05

- Radije počnem na klupi pa uđem, i zapravo manje vremena provedem u igri, nego da sam zamijenjen tijekom utakmice.

Potom je argumentirao:

- Puno je utakmica neizvjesno do kraja, a i otvara se više prostora jer suparnički su igrači umorniji što utakmica odmiče. Zato radije uđem s klupe i uživam u igri, nego da izađem pa propustim ono najbolje.

Champions League - FC Barcelona Training

Messi je ove sezone odigrao samo sedam utakmica (propustio ih pet) i 480 minuta, što je svega 44,4 posto. Ima po tri gola i asistencije.

Leo Messi: Ronaldo je najbolji napadač kojeg sam ikada vidio

Eh sad, dvaput je ušao u igru s klupe i ni jednu od tih utakmica Barca nije dobila!? U remiju 0-0 u Dortmundu u Ligi prvaka odigrao je zadnjih nešto više od pola sata, a u porazu 2-0 od senzacionalnog lidera La Lige Granade ušao je u poluvremenu. Zamijenjen je, pak, bio u poluvremenu pobjede nad Villarrealom 2-1, zbog ozljede.

Gledajući cijelu karijeru u Barceloni, 82 je puta ulazio s klupe, a 70 puta je bio zamijenjen.