Komentari 85

Messi okrenuo Leipzig: Gvardiol skrivio penal, Mbappe ga fulao, Modrić asistirao u petardi Reala

5

Leipzig je vodio u Parizu, ali ukazao se Messi i napravio preokret. Real je razbio Šahtar u gostima s 5-0, a Modrić je bio asistent. Perišić i Brozović igrali su 85 minuta u pobjedi protiv Šerifa

Leipzig je prijetio i vodio u Parizu kod PSG-a s 2-1 u ogledu 3. kola skupine A Lige prvaka, no Parižani su na kraju slavili s 3-2.

Potop Vide i Bešiktaša usred Istanbula, petarda Man. Cityja

Njemačka momčad je odigrala novu hrabru i napadačku utakmicu, ali je izgubila i treći put u skupini. Nije Leipzig pokleknuo ni nakon brzo primljenog pogotka (Mbappe u 8. minuti). Uzvratili su gosti golovima Andre Silve u 28. i Mukielea u 57. minuti. Vodio je Leipzig do 67. minute, ali je tada uslijedio odgovor Lionela Messija.

Argentinac je prvo izjednačio u 67. minuti, dok je samo sedam minuta kasnije pogodio s bijele točke za novi preokret i na kraju slavlje svoje momčadi. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao zadnjih dvadeset minuta susreta za Leipzig te u sudačkoj nadoknadi skrivio kazneni udarac koji je, pak, promašio Mbappe.

Champions League - Group A - Paris St Germain v RB Leipzig

PSG se vratio na vrh ljestvice. Ima sedam bodova, odnosno, jedan više od Manchester Cityja. Club Brugge ima četiri, a Leipzig postaje polako prežaljen s nula bodova.

U skupini D su madridski Real i milanski Inter, favoriti na papiru, ostvarili pobjede. Real drugu u sezoni, a Inter premijernu.

Real je gostovao u Kijevu kod Šahtara te je pobijedio 5-0. Madriđani su nakon autogola Krivcova u prvom poluvremenu potpuno slomili domaćina u nastavku, a posebno treba izdvojiti Viniciusa Juniora koji je postigao dva pogotka i jednom asistirao. Hrvatski nogometaš Luka Modrić igrao je od prve minute, a u 51. je vrlo lijepo podvalio loptu i asistirao spomenutom Viniciusu Junioru za tadašnjih 2-0. Strijelci su još bili Rodrygo i Benzema, a Modrić je igru napustio u 78. minuti.

Champions League - Group D - Shakhtar Donetsk v Real Madrid

Inter je ostvario prvu pobjedu sezone svladavši Šerif na San Siru s 3-1. Podsjetimo kako je Šerif u uvodna dva kola upisao dvije pobjede uz slavlje na Santiago Bernabeu protiv Reala. Tada je predivan pobjednički gol postigao Thill koji je i u Milanu šokirao suparnika kada je u 52. minuti izjednačio na 1:1. No, Inter je uspio okruniti svoju inicijativu te je slavio golovima Vidala u 58. i De Vrija u 67. minuti. Ranije je za Inter strijelac bio Džeko.

Hrvatski nogometaši Marcelo Brozović i Ivan Perišić su počeli utakmicu te su obojica zamijenjeni u 85. minuti.