Komentari 111

Messijev hat-trick, remi Irske i neočekivan poraz Talijana...

9

Ni protivnici Hrvatske na Euru nisu briljirali. Irska je odigrala 1-1 s Češkom, a SAD je dobio Italiju. Leo je upisao prvi hat-trick u dresu 'gauča' u pobjedi nad Švicarskom

Protivnici Hrvatske na Europskom prvenstvu također nisu imali dobru večer.

Italija je izgubila od SAD-a na 'talijanski' način, s minimalnih 1-0. Jedini gol zabio je Fulhamov Dempsey u 55. minuti.

Irska, s kojom otvaramo Euro, je gubila do četiri minute prije kraja. Cox ih je spasio poraza od Češke koja je povela golom Baroša u 9. minuti.

Španjolska se 'poigrala' s Venezuelom, pobijedila je 5-0 uz hat-trick Soldada. Na prvi gol čekalo se do 37. minute, a onda je krenuo 'furijin' stroj. U strijelce su se upisali još Iniesta i Silva.

Treba još izdvojiti nekoliko prijateljskih utakmica koje su se igrale diljem Europe.

Messi je donio pobjedu Argentini u Švicarskoj. Zabio je sva tri u 3-1 slavlju. Prvi nakon lijepe akcije, drugi nakon solo prodora i treći iz penala za njegov prvi hat-trick u dresu 'gaučosa'.

Njemačka je izgubila od Francuske 2-1. Giroud i Malouda su zabili za Francuze, a počasni gol za 'elf' u nadoknadi Cacau.

Engleska je igrala prvu utakmicu bez Capella na klupi, ali je svejedno upisala 3-2 poraz. Robben i Huntelaar su zabili u svega dvije minute i kada se činilo da je 'to to', nadu su vratili Cahill u 85. i Young u prvoj minuti nadoknade. No, Robben je u drugoj od pet minuta sudačke nadoknade zabio svoj drugi gol, za pobjedu!