Ništa od epskoga preokreta! Miami slavio protiv Bostona u nevjerojatnoj borbi za finale

Boston je imao priliku postati prva momčad u povijesti NBA lige koja je gubila 3-0 i okrenula seriju. Miami ipak to nije dopustio i u posljednjoj utakmici seriji deklasirao je Celticse

Boston Celticsi nisu uspjeli. Miami Heat je slavio u sedmoj utakmici konferencijskog finala rezultatom 103-84. Boston je imao povijesnu priliku postati prva momčad u povijesti NBA lige koja je okrenula seriju nakon što je gubila 3-0, ali Miami to nije dopustio.

Sve se prelomilo već u prvoj minuti kada je najbolji igrač Bostona Jason Tatum u skoku doskočio na nogu Gabea Vincenta i izvrnuo gležanj. Tatum je cijelu utakmicu igrao pod bolovima i jednostavno nije bio na svojoj najvišoj razini. Marcus Smart i Jaylen Brown odigrali su vrlo lošu utakmicu i s takvim raspletom Boston nije imao šanse.

NBA: Playoffs-Miami Heat at Boston Celtics

Najbolji igrač Miamija bio je Caleb Martin koji je ubacio 26 koševa uz deset skokova i tri asista. Na poluvrijeme se otišlo s 52:41 za Heat, a utakmica se prelama u trećoj četvrtini. U toj dionici utakmice dominirao je Martin koji nije dopustio da se Boston približi na manje od deset razlike.

U posljednjoj četvrtini Martin i Butler dominiraju terenom i odvode Miami na ogromnih 19 koševa prednosti. Priča za Boston je tu bila završena.

Miami se tako plasirao u finale u kojem će se za titulu borit protiv Denver Nuggetsa Nikole Jokića. Prva utakmica finala će se igrati u noći s četvrtka na petak u 2:30 po hrvatskom vremenu.