Komentari 25

Milan i Roma utrpali četiri gola: Briljirali su Giroud i Pellegrini

'Rossoneri' su sva četiri gola dali u prvom poluvremenu, a Rimljani u drugom. Jose Mourinho preporodio je Romu, koja drži drugo mjesto. Milan je četvrti s isto bodova jedino zbog lošije gol-razlike

U posljednja dva susreta 2. kola Serie A Milan i Roma ostvarili su uvjerljive pobjede, Milan je kao domaćin svladao Cagliari 4-1 (4-1), dok je Roma kao gost nadigrala Salernitanu 4-0 (0-0).

POGLEDAJTE VIDEO:

Zlatan Ibrahimović 01:40

Svih pet pogodaka u Milanu postignuto je u prvom poluvremenu, od toga četiri u razdoblju od 12. do 23. minute.

Milan je poveo sjajno izvedenim slobodnim udarcem Tonalija (12), ubrzo potom poravnao je Deiola (15) lijepim udarcem glavom, da bi Milan do nove prednosti stigao uz mnogo sreće kada je udarac Leaa na putu prema golu pogodio Diaza (17) i promijenio smjer. Na 3-1 povisio je Giroud (24) na ubačaj Diaza, a francuski veteran je postavio i konačni rezultat sigurno izvedenim kaznenim udarcem u 43. minuti.

Serie A - AC Milan v Cagliari

Ante Rebić je igrao za Milan od 68. minute.

Za razliku od Milana, Roma je sve svoje pogotke postigla u drugom poluvremenu. Dva puta se lijepim udarcima s distance u strijelce upisao Pellegrini (48, 79), a po jedan gol su dodali Veretout (52) i Abraham (69).

Nogometaši Napolija zadržali su stopostotni učinak 2-1 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Genoe ranije u nedjelju. Napoli je poveo u završnici prvog poluvremena preciznim udarcem Ruiza (39) s ruba kaznenog prostora, početkom nastavka Genoa je, činilo se, izjednačila kada je Pandev u 54. minuti iskoristio pogrešku vratara Mereta i sa 20-ak metara pogodio praznu mrežu. No, sudac Di Bello je nakon pregleda snimke ustanovio kako je Meret promašio loptu jer je bio nepropisno zaustavljen od strane domaćeg napadača Bukse. Ipak, Genoa je poravnala golom Cambiasa (69) iz velike blizine, no Napolijev džoker u Đenovi bio je Petagna (84) koji je poentirao glavom samo dvije minute nakon učaska s klupe.

Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu za Genou koja je i dalje bez bodova.

U nedjelju su još igrali Sassuolo i Sampdoria, a utakmica je završila 0-0.

Milan i Roma tako su ostali stopostotni sa po šest bodova, kao i Lazio, Inter i Napoli, Cagliari je ostao na jednom, a Salernitana bez bodova.