Komentari 29

Milan ne staje, gol tehnologija Rebiću 'oduzela' briljantan gol!

Nogometaši Milana stigli su i do osme pobjede ove sezone nakon što su u okviru 10. kola Serie A svladali Sampdoriju na gostovanju u Genovi 2-1. Ante Rebić odigrao je cijeli susret, u prvom poluvremenu imao sjajnu priliku dovesti 'rossonere' u vodstvo, no gol tehnologija potvrdila je da pogotka ipak nije bilo. Do kraja je asistirao za gol Castilleju.

POGLEDAJTE VIDEO: Zlatan helikopterom na trening

Zlatan helikopterom na trening 01:30

Milan je od samog starta preuzeo inicijativu i krenuo s kombinatorikom, kako i igra otkad je na klupu stigao Stefano Pioli. Aktualni lider prvenstva pokazao je zrelost u držanju posjeda i kreaciji igre i prva prilika za Rebića stigla je već u 12. minuti. Namjestio se Rebinho i pucao, ali mu je protivnički igrač uklizao i ušao u blok.

Rebić je i ovu utakmicu dobio zadatak igrati centralnog napadača u odsustvu Zlatana Ibrahimovića i skoro je stigao do gola u 39. minuti kada je stoper Sampdorije nevjerojatno skinuo loptu s gol linije. Rebić je primio centaršut, nekako uspio smiriti loptu, prebacio ju preko suparničkog igrača pa dok je još bila u zraku trznuo glavom i poslao ju prema golu.

Serie A - Sampdoria v AC Milan

Stvarno sjajno snašao se hrvatski reprezentativac i prava je šteta što nije uspio zabiti. Gol tehnologija pokazala je da lopta cijelim obujmom nije prešla liniju pa je Milan ostao bez vodstva.

No, brzo je poveo. Jakub Jankto dirao je loptu rukom u šesnaestercu i gosti su dobili priliku povesti iz penala. Priliku je iskoristio Franck Kessie i stigao do svojeg četvrtog gola ove sezone u 44. minuti.

Milan je nastavio s odličnom igrom i u nastavku, a već u 47. minuti Sandro Tonali imao je priliku povisiti vodstvo. Sjajno je pucao, ali lopta je odsjela na stativi.

Tek pokoji izlet pred gol Gianluigija Donnarumme dogodio se u drugom dijelu i jedan od njih je bio kada je Morten Thorsby glavom pucao preko gola na ubačaj Candreve.

A Milan je stigao do povećanja prednosti u 77. minuti kada je Ante Rebić majstorski poslužio Samua Castilleja, koji je samo minutu ranije ušao u igru. Primio je Rebić loptu uz korner liniju, vratio povratnu u sredinu i Castillejo je nepogrješivo povisio prednost gostiju.

Imao je Rebić još jednu sjajnu šansu dvije minute kasnije kada se Calabria sjurio po desnom boku i poslao mu povratnu loptu, ali Hrvat se nije najbolje snašao i pucao je preko gola.

Sampdoria je do kraja uspjela stići do počasnog gola. Albin Ekdal je u 83. minuti pucao nakon kornera, Donnarumma mu je obranio udarac, ali gol tehnologija je ponovno bila na djelu i pokazala da je lopta bila prešla liniju.

Milan je ovom pobjedom povećao porednost ispred gradskog rivala Intera na drugom mjestu.