Milan remizirao, Beckham ušao u igru u 89. minuti

10

Nogometaši Milana i CSKA svakako mogu biti zadovoljni nakon prvih utakmica šesnastine finala Kupa Uefe. U gostima su uspjeli remizirati

Milan je na gostovanju kod Werdera na Weserstadionu remizirao 1-1, a isti je rezultat bio i na utakmici između Aston Ville i CSKA na Villa Parku u Birminghamu. Milan je započeo bez Davida Beckhama, dok je prvi put nakon duljeg vremena među vratnice stao Brazilac Dida. Werder je tijekom cijele utakmice bio puno opasnija momčad, a mogao je povesti već u prvoj minuti da Alexis Tziolis nije pucao ravno u Didu s nekih pet, šest metara. Ipak, poveo je Milan u 36. minuti. kada je jednu loptu na dvadesetak metara od Werderovog gola presjekao Matheiu Flamini, ubacio u sredinu, gdje je prvotni Inzaghijev udarac glavom zaustavljen, ali je talijanski napadač spretno reagirao iz odbijanca i ljevicom poslao loptu u donji lijevi kut s nekih osam metara. Werder je i nakon primljenog gola nastavio s kvalitetnijom igrom i pritiskao je suparnički gol. Do izjednačenja je međutim stigao tek u 84. minuti preko Brazilca Diega koji je poentirao u Didin donji desni nebranjeni kut s desetak metara, nakon asistencije Claudija Pizzara glavom. Mogao je Werder i do pobjede, ali je udarac Pizzara glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade prvo pogodio vratnicu, a zatim je Peruanac iz odbijanca pucao visoko preko gola. O Werderovoj boljoj igri na ovoj utakmici svjedoči i broj udaraca prema golu, kojih su domaći igrači imali čak 16 više (23-7) od protivnika iz Milana, tako da “rossoneri” mogu na kraju biti izuzetno zadovoljni rezultatom. Jurica Vranješ nije ulazio u igru u ovoj utakmici.
U utakmici Aston Ville i moskovskog CSKA poveli su gosti iz Rusije golom Brazilca Vagnera Lovea, dok je domaćinu izjednačenje donio John Carew.
Danski je Aalborg s uvjerljivih 3-0 pobijedio španjolski Deportivo, te s pravom gleda prema sljedećoj fazi natjecanja. Najzaslužniji za to bili su Anders Due s dva i Michael Jakobsen s jednim golom. U tvrdoj utakmici bez mnogo izglednih prilika sastav iz Primere nije znao iskoristiti svoje, pa mu ostaje nadati se da će 26. veljače, kada se igraju uzvratne utakmice, biti raspucan i efikasan.

KUP UEFE, 1/16 FINALA:
DINAMO - VALENCIA 1-1 (Albiol 63-ag / Silva 9)
NEC - HSV 0-3 (Trochowski 41, Silva 45, Olić 75)
ZENIT - STUTTGART 2-1 (Huszt 2, Timoščuk 45 + 3 / Gomez 15)
OLYMPIACOS - ST. ETIENNE 1-3 (Đorđević 64 - 11m / Ilan 12, Dernis 43, Gomis 90+1)
WERDER - MILAN 1-1 (Inzaghi 36 / Diego 84)
ASTON VILLA - CSKA 1-1 (Carew 69 / Love 14)
BORDEAUX - GALATASARAY 0-0
PSG - WOLFSBURG 2-0 (Hoarau 80, 85)
SAMPDORIA - METALIST 0-1 (Olijnjik 45+3)
AALBORG - DEPORTIVO 3-0 (Due 54, 72, Jakobsen 90 - 11m)