Komentari 4

Milan se vratio na vrh: Messias i Leao zabili, Rebiću pola sata

Nakon pobjede gradskog rivala Intera, nogometšima Milana bila je prijeko potrebna pobjeda da se vrate na vrh. To su i napravili, ali Inter i dalje ima utakmicu manje i može se vratiti

Nogometaši Milana vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva koje mu je na dva sata preoteo gradski rival Inter zahvaljujući 2-0 (1-0) pobjedi protiv Genoe u susretu 33. kola. Milan je do nova tri boda stigao pogocima Rafaela Leaoa (11') i Juniora Messiasa (87').

Serie A - AC Milan v Genoa

Ante Rebić igrao je Za Milan od 62. minute, dok je Milan Badelj odigrao čitav susret za Genou. Ovom pobjedom Milan je stigao do učinka od 71 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Intera koji je ranije u petak kao gost svladao Speziju sa 3-1 (1-0) uz gol Marcela Brozovića i asistenciju Ivana Perišića.

Brozović je doveo "crno-plave" u vodstvo u 31. minuti svojim prvim ovosezonskim prvenstvenim golom, snažnim udarcem sa 20-ak metara nakon što mu je loptu glavom spustio D'Ambrosio. Perišić je u 73. minuti ubacio s lijevog krila, a Lautaro Martinez je spretno reagirao te sa 10-ak metara skrenuo loptu u mrežu.

VIDEO Kakva bomba Brozovića: Epic je 'rasparao mrežu' Spezije

Maggiore je u 88. minuti lijepim golom sa 16 metara vratio tračak nade domaćima, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade Alexis Sanchez realizirao protunapad Intera za konačnih 3-1. Brozović i Perišić odigrali su čitav susret za Inter, dok je Martin Erlić odradio svih 90 minuta za Speziju. Spezia je 15. sa 33 boda, dok je Genoa u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda.