Komentari 36

Milanu Derby della Madonnina, Kovačiću 90 minuta u porazu

5

Pred 39.000 gledatelja na San Siru jedini gol zabio je Nizozemac Nigel de Jong u 65. minuti utakmice za slavlje Milana i korak prema Europskoj ligi sljedeće sezone

Nogometaši Milana slavili su protiv Intera rezultatom 1-0, u milanskom derbiju koji je odigran u sklopu 36. kola talijanskog prvenstva. Pred 39.000 gledatelja na San Siru jedini gol zabio je Nigel de Jong u 65. minuti utakmice.

Mario Balotelli je izveo slobodni udarac s desne strane, a na njegov ubačaj najviše je skočio Nigel de Jong koji s vrha peterca glavom pogađa za 1-0 Milana. Obrana Intera je neobjašnjivo ostala ukopana i niti jedan igrač nije skočio na ubačaj pred njihov gol te je nizozemskom igraču ostao lagani zadatak da pospremi loptu u mrežu pored nemoćnog Slovenca Handanoviča

Nekoliko minuta kasnije trener Intera, Walter Mazzarri iz igre vadi Estebana Cambiassa, a uvodi Fredyja Guarina koji je do kraja utakmice nekoliko puta zaprijetio golu Milana, ali i on se nekako utopio u slabu predstavu Intera.

U 77. minuti poništen je gol Milanu nakon zaleđa, a odmah nakon toga u teren je utrčao i jedan navijač s malom zastavom Milana koji je ipak ubrzo smireno izveden s travnjaka.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu u dresu Intera i imao nekoliko sjajnih poteza, no kao i cijela njegova momčad, bio je pomalo rezerviran i utopio se u slabije izdanje Intera.

Derby della Madonnina svakako pamti i puno ljepša izdanja, a momčad koju vodi Clarence Seedorf revanširala se tako Interu koji je slavio u posljednjem milanskom derbiju kada je gol za pobjedu, i jedini na utakmici, zabio Palacio u 86. minuti.

Milan je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto sa samo tri boda manje od petoplasiranog Intera koji tako još uvijek drži mjesto za Europsku lige sljedeće sezone.

Do kraja sezone Milan još očekuje gostovanje kod Atalante te domaći sraz protiv Sassuola, dok će Inter ugostiti Lazio te u posljednjem kolu gostovati kod Chieva. Dogodi li se da oba milanska kluba ostanu bez europskih natjecanja na kraju sezone, bit će to prvi put od sezone 1958/1959.