Komentari 11

Mirko i Marko potopili Osijek u gostima: Pobjeda Lokomotive

1

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Osijek u prvoj subotnjoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige 2-0 zahvaljujući golovima Mirka Marića iz 20. te Marka Kolara iz 93.

Osječani već šest tjedana ne znaju za pobjedu u MAXtv Prvoj ligi, a krizu im je subotnjim slavljem u Gradskom vrtu dodatno produbila Lokomotiva. Zagrepčani su slavili 2-0 uz jedan gol u svakom poluvremenu i tako, pak, došli do druge uzastopne pobjede.

Lokosi su poveli u 20. minuti nakon loše reakcije domaće obrane. Prvo je iz daljine pucao Petar Mišić, Mikulić samo nakratko zaustavio opasnost, pa je na odbijenu loptu stigao Mirko Marić i provukao loptu ispod golmana Osijeka.

Osijek je teško mogao dulje vrijeme držati loptu u protivničkoj polovici, a o podređenosti u ovoj utakmici dovoljno govori podatak da su domaćini prvi šut u okvir gola uputili tek u 53. minuti, kada se na to okuražio Mešanović. Tri minute poslije Josip Mišić pogodio je prečku iz sjajne šanse, a u nadoknadi je Perošević glavom promašio cijeli okvir.

Kad već nije Osijek, u dodatku je zabila Lokomotiva. Šime Gržan dobio je loptu na desnu stranu šesnaesterca i na suprotnoj strani fino uočio Marka Kolara koji postavlja konačnih 2-0.

Novim porazom, već 12. u sezoni, raste ionako velik pritisak na trenera Osijeka Tomislava Rukavinu čija je momčad pretposljednja na ljestvici s 15 bodova. Lokomotiva će, pak, s četvrtog mjesta dočekati nastavak sezone na proljeće.