Komentari 29

Mladi zasjeli na vrh: Vida i Kalinić zabili za sva 3 boda

1

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija slavila je pobjedu 2-1 na gostovanju u Slovačkoj. Golove za Hrvatsku zabili su Nikola Kalinić i Domagoj Vida

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je 2-1 na gostovanju je kod vršnjaka u Slovačko.Hrvatska je povela u 28. minuti golom NIkole Kalinića nakon prekrasne asistencije Ivana Rakitića. Samo dvije minute prije pojačanje iz A reprezentacije Raketa propustio je realizirati penal koji je izborio Osijekovo 'čudo od djeteta' Domagoj Vida. Hrvatska je u tom prvom dijelu igrala odlično i bila puno bolja od do danas vodeće reprezentacije naše skupine 7. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću naših 'klinaca' i Dražen Ladić je napokon mogao biti zadovoljan igrom. No u drugi dio Slovaci ulaze agresivno i već nakon tri minute igre Jakub Silvestre je zabio za izjednačenje, a gol ide na dušu i našem golmanu Ivanu Kelavi. U tim trenucima Slovaci su opasno prijetili i činilo se da je samo pitanje minute kad će zabiti drugi gol. Ipak, naši mladi reprezentativci su se dobro obranili, a i izbornik Ladić je pogodio s izmjenama jer su Ljubičić i posebno Školnik donijeli toliko potrebnu energiju. I dok su se domaćini već pomirili s remijem ukazao se fantastični Kalinić. Napadač Blackburna nanizao je nekoliko igrača Slovačke i dodao u prostor Vidi, koji kao kakav rutiner zabija preko golmana Dubravke u 86. minuti. Upravo su Vida i Kalinić vrhunski odigrali ovu jako važnu utakmicu. Osječki je branič igrao na desnom beku i bio konstantna prijetnja Slovacima dok je u obrani odlično zatvarao sve prodore domaćina. Upravo je na njemu i napravljen nerealizirani penal, a zabio je i 'golčinu' za pobjedu. Drugi naš mladić koji zaslužuje epitet igrača utakmice je Nikola Kalinić. Doista, Kale je odigrao vrhunsku utakmicu. Svaku loptu uspio je zaštopati i pričekati suigrače da mu se pridruže, a uspio je i zabiti te asistirati. Velika utakmica i najava da na Otoku vrhunski sazrijeva.
- Ponosan sam na svoje dečke, slomili smo moćnog suparnika.
Mislim da smo se ovom pobjedom doveli u poziciju da sada možemo gledati komfornije na nastavak natjecanja, ali kvalifikacije još nisu niti blizu gotove - izjavio je izbornik.