Komentari 15

Modrić dobio mrvice i ostao bez ocjene. Marca nahvalila drugog igrača: 'Najbolji veznjak svijeta'

Tri dana nakon što je igrao 90 minuta u pobjedi nad Getafeom Hrvat je u derbiju završio kao rezerva i dobio zadnjih 14 minuta. Real je zadržao dva boda prednosti ispred Girone, koja mu stiže u goste ovu subotu

U trećem ovogodišnjem derbiju Reala i Atlética u trećem natjecanju madridski rivali remizirali su u La Ligi 1-1. Činilo se da bi "kraljevi" mogli trijumfirati na Bernabéuu nakon što su više od 70 minuta držali vodstvo golom Brahima Diaza. No Marcos Llorente je u 93. poremetio planove domaćih i ostavio ih na dva boda ispred Girone uoči njihova međusobnog sraza ovaj vikend.

Luka Modrić (38) ušao je u igru u 76. minuti umjesto Rodryga. Carlo Ancelotti nije ga stavio u prvih 11 nakon što je tri dana ranije imao punu minutažu u pobjedi kod Getafea (2-0). Luka je imao 22 dodira s loptom i 18/19 točnih dodavanja, ali je na najpoznatijem španjolskom sportskom mediju Marci ostao neocijenjen.

No Toni Kroos (34) zato je dobio posebnu pozornost i hvalospjeve.

"Još nije potpisao produljenje ugovora i svi znaju da mu je mirovina na pameti. Nijemac godinama prijeti time, ali nitko ne zna što će odlučiti. Nema boljeg igrača od Kroosa na njegovoj poziciji, on daje smisao cijeloj igri Reala. Govori da se želi povući na vrhu, ali ništa se neće dogoditi ako se umirovi kad mu malo padne nivo, koji će i dalje biti veći od 95 posto igrača na planetu. Kroos je jedinstven igrač koji je još jednom vodio derbi kako mu se prohtjelo".

LaLiga - Real Madrid v Atletico Madrid

Carlo Ancelotti nije se htio previše vaditi na moguće penale koji nisu svirani za Real, a bilo ih je tri.

- Nismo zadovoljni jer smo zaslužili pobijediti. Momčad mora biti mirna, u subotu je velika prilika za pobjedu i izaći ćemo puni samopouzdanja - kazao je trener Reala.