Komentari 130

Modrić: Mala nervoza je prošla kad sam prvi put taknuo loptu

5

Jako sam sretan, nije moglo bolje početi. Zahvaljujem navijačima na nevjerojatnoj strasti. S igračima sam se dobro razumio na terenu, rekao je Modrić nakon debija

Jose Mourinho u završnici utakmice mu je objašnjavao na komadu papira taktiku što je jedino značilo da će Luka Modrić svoj debi ostvariti u visokom stilu - protiv Barcelone. Hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 83. minuti umjesto Özila, a igri se prilagodio kao da već dulje vrijeme igra u Real Madridu. U samo 10 minuta u 'kraljevskom klubu' i odmah trofej - španjolski Superkup.

Real je svladao Barcelonu 2-1, a Modrić je u 91. minuti imao veliku šansu zabiti gol. No to je bilo manje važno. Portugalski strateg pokazao je koliko ozbiljno računa na Luku stavivši ga u vatru El Clasica samo dva dana nakon potpisa ugovora.

- Jako sam sretan, nije moglo bolje početi. Zahvaljujem navijačima na nevjerojatnoj strasti. S igračima sam se dobro razumio na terenu - prvi su Modrićevi dojmovi nakon debi i osvajanja prve titule u dresu Reala.

- Sad želim puno raditi kako bi pomogao momčadi jer znam da su očekivanja visoka.

Pri ulasku u igru pozdravio ga je krcati Santiago Bernabeu, ali Modrić se dobro snašao u takvoj atmosferi.

- Nisam bio nervozan. Ispočetka malo, ali nervoza je nestala kad sam prvi put dotaknuo loptu. Mou mi je dao instrukcije, ali nije mi previše rekao. Zamjetio sam da je španjolski nogomet više tehnički od engleskog - rekao je Modrić.