Komentari 77

'Petarda' BiH, Ronaldo zabio golčinu, blamaža Nizozemske

5

Bosna i Hercegovina slavila je protiv Gibraltara 5-0 bez svog najboljeg igrača Edina Džeke. Ronaldo je vodio Portugal s dva gola protiv Mađarske, a Bugari su u Sofiji šokirali Nizozemsku

Reprezentacija BiH je u Zenici i bez svog najboljeg igrača Edina Džeke očekivano nadigrala Gibraltar 5-0. Dva je gola postigao Ibišević, a po jedan Vršajević, Bičakčić i Višća. U drugoj utakmici Cipar i Estonija, kod koje Hrvatska u utorak igra prijateljsku utakmicu, odigrali su bez golova 0-0.

Šveđani su u skupini A pred 30.000 gledatelja u Stockholmu pobijedili Bjeloruse 4-0, s dva pogotka Forsberga i dva nevjerojatna kiksa bjeloruskog golmana Gorbunova, koji je u 49. minuti kod rezultata 1-0 za Švedsku propustio slab udarac Forsberga i kroz ruke i noge, a u 57. minuti je dopustio Bergu da ga nadskoči.

U skupini A dogodilo se i najveće iznenađenje jer su Bugari u Sofiji pobijedili Nizozemce 2-0, pa "oranjama" prijeti novo izbivanje s velikih natjecanja. Junak dvoboja bio je napadač poljskog Pogona Spas Delev koji je s dva pogotka u prvih 20 minuta "torpedirao" Nizozemce.

U skupini B vodeći Švicarci slavili su u Baselu protiv Latvije s minimalnih 1-0, a jedini pogodak postigao švicarski Hrvat Josip Drmić u 66. minuti.

U drugoj utakmici skupine Andora i Farski otoci su igrali 0-0.

Namučili su se i Francuzi u Luksemburgu, ali su nakraju ipak slavili s 3-1. Domaćini su pružili odličan otpor, čak su i izjednačili na 1-1, da bi potom Griezmann i Giroud donijeli pobjedu Francuskoj, koja je na čelu ljestvice s 13 bodova, tri više od Švedske, te četiri od Bugarske, dok je Nizozemska tek četvrta sa sedam bodova.

POGLEDAJTE RONALDOVU BOMBU

Portugal je kod kuće pobijedio Mađarsku 3-0 uz dva gola Cristiana Ronalda. Europski prvaci su se puno lakše od očekivanoga obračunali s Mađarima, koji su europske prvake namučili u skupini EURA odigravši 3-3. Portugal je drugi u skupini s tri boda manje od maksimalnih Švicaraca, te pet više od trećeplasiranih Mađara.

U skupini H u Bruxellesu Belgija i Grčka su igrali 1-1. Grci su poveli preko Mitrogloua, ali su potom ostali s igračem manje. Belgijance je od poraza spasio Lukaku golom u 90. minuti, a u sudačkoj nadoknadi crveni karton je dobio još jedan Grk. Belgija je prva s 13 bodova, Grčka druga s 11, a BIH ima 10 bodova.

SKUPINA A

Švedska - Bjelorusija 4-0 (Emil Forsberg 19pen,49, Marcus Berg 57, Isaac Thelin 78)
Bugarska - Nizozemska 2-0 (Spas Delev 9,20)
Luksemburg - Francuska 1-3 (Aurelien Joachim 34pen/Olivier Giroud 28, 77, Antoine Griezmann 37pen)