Komentari 10

Moyes: Igrači nisu smjeli jesti krumpiriće jer su bili predebeli

1

Zabranio sam krumpiriće u Unitedu jer su neki igrači bili predebeli. Smatrao sam da za njih i njihovu dijetu nije dobro da jedu takvu hranu, kaže Moyes za FourFourTwo

U Španjolskoj nije lako popiti šalicu čaja. Moj pomoćnik je kupio čajnik da možemo nakon treninga popiti čaj. Nisam siguran da svi moji igrači uopće znaju što je to, rekao je David Moyes u intervjuu za FourFourTwo.

Škot je preuzeo Real Sociedad prošle godine nakon katastrofalne sezone u Unitedu. Pod njegovom palicom United je prvi put u povijesti primio gol u prvoj minuti (zabio je Cityjev Džeko), klub je ostao bez Lige prvaka prvi put od 1995., prvi domaći poraz od Swansea Cityja u povijesti, prvi poraz od Stokea otkad se igra Premiership...

Škotski trener otkrio je i kako je, dok je bio trener "crvenih vragova", igračima Uniteda zabranio krumpiriće. Dosta igrača to nije dobro primilo. "Chips" ili krumpirići u Engleskoj su jedno od najomiljenijih grickalica.

- Zabranio sam krumpiriće jer su neki igrači bili predebeli. Smatrao sam da za njih i njihovu dijetu nije dobro da jedu takvu hranu - rekao je Moyes za FourFourTwo.

No škotski je trener zapravo prekinuo ritual koji su igrači Uniteda prakticirali dok je sir Alex Ferguson bio na klupi. Običaj je bio večer prije utakmice pojesti krumpiriće.

- Momci su bili jako ljuti kad nam je Moyes to zabranio. Uvijek smo jeli nemasne krumpiriće prije utakmica - otkrio je sad već bivši igrač Uniteda, Rio Ferdinand.

Kad je Moyes otišao, Ryan Giggs je privremeno preuzeo klubu Uniteda i odmah poništio njegovu zabranu. Krumpirići su se vratili u svlačionice Old Trafforda...