Komentari 131

Hajduk golom Balića slavio u Gradskom vrtu nakon 6,5 god.

17

Hajduk je na gostovanju kod Osijeka slavio rezultatom 1-0 golom Andrije Balića u 45. minuti i tako odlično najavio subotnji derbi protiv Dinama na Poljudu od 15 sati

Nogometaši Hajduka slavili su u 24. kolu HNL-a protiv Osijeka na Gradskom vrtu 1-0 te tako ostvarili prvu pobjedu na tom stadionu još od 31. kolovoza 2008. godine. Trener Hajduka Stanko Poklepović u najavi susreta rekao je kako bi bio zadovoljan i bodom, no njegova je momčad uzela sva tri i tako odlično najavila derbi protiv Dinama koji je na rasporedu u subotu od 15 sati na Poljudu.

Domaćin je prvi zaprijetio na utakmici, i to u 13. minuti kada je Borna Barišić ubacio s lijeve strane, a Šorša u sredini s osam metara pucao glavom. No, Kalinić je sjajnom reakcijom uspio loptu odbiti u korner. Već dvije minute kasnije Šorša je ubacio s desne strane, a Vojnović s deset metara neometan glavom pucao preko gola

Špaco dvaput mijenjao u dvije minute

U 32. minuti ozlijedio se Maglica te je na teren ušao Milevski, a već dvije minute kasnije, nakon jednog duela na travnjaku, ostao je ležati Jozinović koji je morao napustiti igru. Umjesto njega ušao je Vasilj

Osijek je u 37. minuti mogao povesti kada je Jamak prošao po desnoj strani, servirao loptu za Šoršu čiji je udarac s ruba šesnaeesterca ipak otišao pored gola. I onda je uslijedilo ono dobro poznato nogometno 'pravilo'. Osijek svoje prilike nije iskoristio, a Hajduk je zabio.

Udarac Vlašića, gol Balića

Vršajević je povukao jednu kontru u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Kada je došao nadomak šesnaesterca domaćih sjajno je proigrao Vlašića koji je zaobišao Mikulića i pucao, no lopta se od stative odbila ravno na nogu natrčalog Balića koji lakoćom zabija za 1-0. Bio je to njegov četvrti gol u posljednje tri utakmice.

U drugom poluvremenu Osijek je ponovno napadao. Zaprijetio je prvo Jamak u 54. minuti udarcem s 25 metara, a četiri minute kasnije Škorić je s nekoliko metara prebacio gol

Neprecizni domaćini

U 67. minuti Balić je proigrao Vlašića koji je nanizao nekoliko domaćih igrača i pucao iskosa sa nekoliko metara, no Mikulić se istakao odličnom obranom. Mogao je Vlašić zabiti i sedam minuta kasnije kada ga je Milevski lijepo proigrao, no s ruba peterca nije uspio pogoditi gol.

Osijek je do kraja susreta pritiskao i tražio barem izjednačenje, no unatoč dobroj prilici Glavaša u 85. minuti kada ovaj puca pored Kalinićeve desne, rezultat je ostao nepromijenjen.