Komentari 39

Mr. Jackpot: Najjeftiniji trener donio Dinamu najveću zaradu

1

Trener Ante Čačić na mjesec zaradi čak sedam puta manje nego što je za isti posao dobivao Vahid Halilhodžić, a uveo je Dinamo u famoznu Ligu prvaka

Ante Čačić radi za 10.000 eura na mjesec, dvostruko manje od Krune Jurčića. Vaha je imao 75.000 eura. A Dinamu je već donio 80 milijuna kuna.

- Ha, naravno da smo proslavili, ali sve u granicama. Mobitel mi zvoni kao lud, čestitke stižu sa svih strana - pomalo promuklim glasom kaže Čačić, koji nije izgubio 31 utakmicu zaredom.

Mnogi su u njega sumnjali, neki se i podsmjehivali, no jedno je sigurno - Dinamo je potpuno nadigrao Maribor.

- Moja prva trenerska utakmica? Uh, sad ste me zatekli... Stvarno, protiv koga smo igrali? Bilo je to 1986., bio sam trener Prigorja iz Markuševca, ali da me ubijete, ne znam s kim smo igrali - govori Ante Čačić, trener koji je 27 godina poslije uveo Dinamo u Ligu prvaka.

- Ne mogu uspoređivati osjećaj iz te prve utakmice i ove u Mariboru. Zapravo, kad malo bolje razmislim, mislim da sam ostao isti! Isto razmišljam sad kao što sam tad. Uvijek sam želio da moja momčad igra atraktivno, bilo Prigorje ili Dinamo - kaže Čačić.

Sin Ante (31) najveći mu je kritičar. Gotovo da nema utakmice u kojoj “starom” ne nađe neku zamjerku.

- U Mariboru nije nijednu. Ajde da je i on konačno zadovoljan - smije se Čačić.

U samo 24 sata Dinamo je zaradio 17,2 milijuna eura. Za ulazak u posljednje pretkolo dobio je 2,1 milijun, za Ligu prvaka 8,6. Dodatnih 2,5 milijuna eura stiglo je od Lukina transfera, a četiri od Badeljeva.

- U koju god skupinu upadnemo, mi smo autsajderi. Ipak je Liga prvaka, u usporedbi sa svim ostalim, neki drugi sport. No tražit ćemo šansu i bodove - kaže trener Dinama.

Ove godine bod se plaća 500.000, a pobjeda milijun eura. Iako, Dinamo je posljednji put u Ligi prvaka slavio 1999. Bilo je to protiv Sturma u Zagrebu. Rezultat je bio 3-0.

Ante, Vida i amateri bili su tvorci Lige prvaka

Ante u minuti uspio spasiti šefa Antu

Ante Rukavina u Razgradu je ušao u igru u 89. minuti. Za samo šezdesetak sekundi spasio je siguran gol, a onda je zabio za izjednačenje.

Dinamo se vratio iz mrtvih: junak Vida

Dinamo je bio na konopcima, poraz bi značio oproštaj od Europe, no u 98. minuti Vida je zabio glavom za pobjedu.