Komentari 28

Murić asistirao u debiju za 1. momčad Ajaxa: Za pamćenje

1

Robert Murić asistirao je Davyju Klaasenu za treći gol u pobjedi Ajaxa nad Excelsiorom u 24. kolu Eredivisie. Debirirao je ušavši u igru u 82. minuti, a samo tri minute poslije upisao se među asistente

Samo tri minute za prvu momčad Ajaxa na Amsterdam Areni bile su dovoljne Robertu Muriću da razveseli navijače i trenera Franka de Boera koji mu je ukazao povjerenje i pružio mu priliku za debi. Mladi hrvatski veznjak asistirao je za konačnih 3-0 protiv Excelsiora.

Poljski napadač Arek Milik donio je "kopljanicima" vodstvo 2-0 golovima u 41. i 55. minuti. Murić je u igru ušao u 82. minuti umjesto Anwara El Ghazija i već u 85., nakon sjajne kombinacije s Davyjem Klaasenom, omogućio Nizozemcu da digne Ajaxovu prednost.

- Dobar je igrač, vidjelo se to već i na treningu - rekao je Klaasen o Muriću.

Murić je u godinu i pol nakon dolaska iz Dinama 2014. skupio 39 nastupa za mladu momčad Ajaxa koja se natječe u drugoj ligi, a ove je sezone bljesnuo sa šest golova i deset asistencija u 22 nastupa.