Mutu hat-trickom vratio Viole s minus tri do boda

1

U 24. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na svom terenu osvojio samo bod protiv Sampdorije golom Amaurija u 62. minuti

Odličnu utakmicu u 24. kolu talijanskog prvenstva odigrali su u Genoi istoimeni domaćin i Fiorentina. Premda je Genoa s igračem manje uspjela doći do 3-0, u nastavku ih je uništio Mutu koji je nogometašima iz Firence donio bod u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Genoa je odlično otvorila utakmicu i povela preko Motte u 12. minuti. No, nesmotreni Biava je u razmaku od samo 18 minuta zaradio dva žuta odnosno isključujući crveni karton u 31. minuti. Ipak, to nije previše zbunilo domaćine koji su golovima Palladina i Milita iz jedanaesterca, u posljednjih pola sata ušli s prednošću od 3-0. Tada je na scenu stupio rumunjski reprezentativac Adrian Mutu koji prvo iz jedanaesterca smanjuje na 3-1, zatim desetak minuta prije kraja zabija za 3-2, a veliko veselje svojoj momčadi donosi odličnim udarcem u lijevi kut domaćeg vratara za 3-3 u četvrtoj minuti sudačkog dodatka. Dodajmo da je novopečeni hrvatski reprezetativac Ivan Jurić još jednom odigrao svih 90. minuta za Genou, a u 40. minuti je zaradio i žuti karton. Nakon Intera u Bergamu je stradala i Roma. Očito se igrači Atalante posebno napale kada im u goste stižu ponajbolje talijanske momčadi. Rimljani su pali u svega osam minuta, načeo ih je Capelli, a dotukao Doni s dva pogotka. Juventus je razočarao vlastite navijače u susretu kojeg kao pretendent na naslov jednostavno mora dobiti. U Torinu su odigrali samo 1-1 protiv Sampdorie koja je čak i vodila do 62. minute kada je Amauri ipak donio bod “staroj dami”. Cagliari je nastavio s dobrim rezultatima u ovoj sezoni svladavši na svom terenu Lecce 2-0, dok je važna tri gostujuća boda za siguran odmak od opasne zone osvojila Catania kod Chieva. S druge strane, Chievo je propustio priliku za izlazak iz drugoligaške zone. U preostala dva dvoboja nije bilo pobjednika. Reggina i Palermo su odigrali bez golova, dok su Siena i Udinese zabili po jedan gol. U velikom derbiju večeras se od 20 sati i 30 minuta sastaju Inter i Milan.

ATALANTA – ROMA 3-0 (Capelli 52, Doni 56, 60)
CAGLIARI – LECCE 2-0 (Fini 49, Matri 90+4)
CHIEVO – CATANIA 0-1 (Ledesma 10-11m)
GENOA – FIORENTINA 3-3 (Motta 12, Palladino 38, Milito 56-11m / Mutu 61-11m, 80, 90+4)
JUVENTUS – SAMPDORIA 1-1 (Amauri 62 / Pazzini 10)
REGGINA – PALERMO 0-0
SIENA – UDINESE 1-1 (Maccarone 50-11m / Di Natale 72)

POREDAK: 1. Inter 53 (-1), 2. Juventus 47, 3. Milan 45 (-1), 4. Fiorentina 42, 5. Genoa 41, 6. Roma 40...