Komentari 39

Najljepši poen turnira: Stanov backhand izludio je Đokovića

11

Wawrinka je osvojio Roland Garros i rasplakao Đokovića, kojem je samo taj trofej nedostajao kako bi upotpunio kolekciju. No protiv ovakvog Stana nije imao šanse

Stan Wawrinka spektakularnom predstavom razbio je Novaka Đokovića u finalu Roland Garrosa. Nakon prvog seta koji je izgubio, Stan je dominirao i izluđivao prvog igrača svijeta na centralnom terenu u Parizu. Pokazao je švicarski tenisač i zašto ima jedan od najboljih jednoručnih backhanda u današnjem tenisu.

Novak je osvojio prvi set, ali Wawrinka mu je uzvratio u drugom. Švicarac je nastavio u sjajnom naletu i u trećem setu, a kod 5-2 osvojio je poen koji bi vrlo lako mogao konkurirati za najbolji na turniru. Đoković je servirao, Švicarac je vratio servis, a Novak je sjajnim backhandom gotovo izbacio Wawrinku s terena. No ovaj još spektakularnije vraća i pogađa. Novak je osvojio taj gem, ali Wawrinka je osvojio set i poveo 2-1.

Švicarac je potom osvojio i četvrti set i u svom prvom finalu na Roland Garrosu otišao do kraja, iako je do tog trenutka imao 3-17 u međusobnim mečevima protiv Đokovića.

No Stan je bio nepobjediv. Novak je propustio postati tek osmi igrač u povijesti koji je osvojio sva četiri velika turnira, a izgubio je treći finale u Roland Garrosu.

- Postoje stvari koje su važnije od pobjeda, a to su karakter i poštovanje. Stan, veliki si šampion i imaš veliko srce. Ja ću se vratiti i opet pokušati - rekao je Đoković , koji je pustio suzu dok je Stan držao pobjednički govor na centralnom terenu u Parizu...