Komentari 559

Nova čudesna večer u Belgiji: Dinamo je tricom razbio Genk!

12

Dinamo je odigrao najbolju utakmicu ove sezone. 'Modri' su slavili s 3-0 golovima Ivanušeca i Petkovića. Domaćin je igrao s igračem manje od 65. minute kada je 'pocrvenio' Munez

Dinamo je probio led i osvojio prve ovosezonske bodove u Europi! 'Modri' su fantastičnom predstavom s 3-0 potopili Genk na gostujućem terenu i tako zasjeli na drugo mjesto grupe H. West Ham je u drugom susretu skupine kod kuće slavio s 2-0 protiv Rapida iz Beča.

Dinamo u Genku 01:53
Dinamo preiskusan za Belgijce, u Europi se sad puno lakše diše

Zagrepčani su fantastično otvorili utakmicu pa je već na isteku desete minute na semaforu stajala 1-0 za Dinamo. Ademi se othrvao dvojici na svojoj polovici, potegao prema naprijed i odigrao za Oršića koji nesebično daje za Luku Ivanušeca koji je, po tko zna koji put, pokazao nevjerojatnu nogometnu inteligenciju i mirno pospremio u mrežu.

UEFA Europska liga, KRC Genk - GNK Dinamo

Genk je pritisnuo nakon primljenog gola. Pogodio je domaćin stativu i imao još nekoliko dobrih prilika. Opasan su nalet imali u posljednjim minutama prvog dijela, ali dogodilo se baš obratno. Čop je došao prvi na jednu loptu koju se spremao izbiti Toma te je sudac pokazao na bijelu točku. Petković je uzeo kratki zalet i mirno pogodio.

VIDEO 'Modri' kao iz udžbenika! Kako je Ivanušec probio Belgijce i Petković kulerski izveo penale

I u drugom je dijelu domaćin pokušavao doći do gola, ali nije uspio. Presudio je trenutak iz 65. minute kada je Munez promašio cijelu loptu i srušio Oršića za novi kazneni udarac i izravni crveni karton.

Dinamo će novi ispit u Europskoj ligi imati za tri tjedna (21. listopada) kada gostuje u Beču, a isti će dan West Ham ugostiti Genk.

Sortiranje događaja
90'

Genk pokušava, ali ne ide. Bilo bi lijepo sačuvati mrežu netaknutom kada već 'modri' imaju dobru priliku za to.

83'

Izlazi i Luka Ivanušec. Zamijenit će ga mladi Martin Baturina, a Krznar je odmah napravio i posljednju, petu zamjenu. Andrić je ušao umjesto Petkovića.

76'

Jaooo, malo je smirenosti sada falilo da Dinamo dođe do četvrtog gola. Menalo se sjurio u kontru, ali nije pronašao Oršića na drugoj strani.

71'

Uoči penala izašao je Ademi, a sada su igru napustili Čop i Franjić. Zamijenili su ih Gojak, Leovac i Menalo. Krznar ide na zatvaranje utakmice. Logično.