Komentari 85

Senzacija se nastavlja: Bilbao je dao četiri 'komada' Schalkeu

7

U sjajnoj utakmici u Gelsenkirchenu gubili su 2-1 do '73., a onda kao da su ubacili u brzinu više, njih nekoliko više. U samo 17 minuta zabili su tri gola za konačnih 4-2

Schalke je pobijedio posljednje četiri utakmice, a Bilbao je u nedjelju kiksao protiv 'utopljenika' iz Gijona. Pokazalo se, Athletic je imao samo loš dan i Nijemci im ništa nisu mogli. Baskijski klinci praktički su osigurali polufinale Europske lige već nakon prve utakmice.

U sjajnoj utakmici u Gelsenkirchenu gubili su 2-1 do 73. minute, a onda kao da su ubacili u brzinu više, točnije, njih nekoliko više. Llorente je zabio svoj drugi gol, Marcos za vodstvo, a konačnih 4-2 u nadoknadi je postavio Muniain. Njemačkoj momčadi nije pomogao ni čudesni Raul koji je dao dva gola.

Nakon što izbacili Manchester United, opet su šokirali Europu i uz Barcelonu igraju najljepši i najefikasniji nogomet. A upravo protiv Katalonaca igraju u subotu na Nou Campu.

Preostala dva španjolska predstavnika imala su polovičan uspjeh. Valencia je izgubila kod Alkmaara 2-1, a Atletico je istim rezultatom pobijedio Hannover u Madridu.

Sporting je u Lisabonu dobio gol u 90. minuti, ali su slavili 2-1 protiv Metalista.

Europska liga, četvrtfinale, prve utakmice:

Schalke - Athletic 2-4 (Raul 22, 59 / Llorente 20, 73, De Marcos 81, Muniain 90)

Atletico - Hannover 2-1 (Falcao 9, Salvio 89 / Diouf 38)

AZ - Valencia 2-1 (Holman 45, Martens 79 / Topal 51)

Sporting - Metalist 2-1 (Izmailov 51, Insua 64 / Xavier 90 - 11m)