NBA doigravanje: Denver Nuggetsi u finalu Zapada

1

Denver je izborio nastup u finalu konferencije po prvi put nakon 1985. godine, gdje će voditi borbu za ulazak u finale protiv LA Lakersa ili Rocketsa

U petoj utakmici konferencijskog polufinala Denver je u svom Pepsi Centru nadigrao Dallas Maverickse i nakon slavlja 124-110 s ukupnih 4-1 poslao još jednog protivnika na godišnji odmor. Ujedno bila im je ovo 16. uzastopna pobjeda na domaćem parketu. Nakon što su izjednačili omjerom najbolju sezonu u povijesti kluba (54-28), Denverovi košarkaši su u playoffu ostvarili učinak od osam pobjeda i dva poraza. Kemija je u momčadi sjajna, baš kao što su i njihove igre od kada su u redove momčadi doveli Chauncey Billupsa, momka rođenog baš u tom gradu i potvrđeno vrhunskog igrača. Ponovno je Billups bio prvo ime utakmice, a taj je epitet zaslužio nakon 28 poena (10/16 iz igre, 5/5 slobodna bacanja), čemu je pridružio velikih 12 asistencija i sedam skokova. Na očekivano visokoj razini bila je i klupska zvijezda Carmelo Anthony (30), dok su Smith (18) i Hilario (17) odradili dobar napadački posao. Izvrsnih 58.5 % šuta govori o lakoći rješavanja napadačke problematike, 31 asistencija o kolektivnoj igri, a osam skokova više od protivnika (38-30) o kontroli reketa tijekom cijele utakmice. Protiv takvih brojki, unatoč još jednom impresivnom izdanju, Dirk Nowitzki (32 koša, 10 skokova, sedam asistencija) i društvo nisu mogli.

Denver Nuggets (2) - Dallas Mavericks (6) 124-110
Denver izborio finale konferencije nakon 4-1