NBA liga: Durant 'utrpao' 45 koševa San Antoniju...

1

San Antonio Spursi ostvarili su važnu pobjedu protiv Oklahome izravnog konkurenta za šestu poziciju Zapada, usprkos sjajnom Kevinu Durantu

Usprkos sjajnom učinku Kevina Duranta (45 koševa, 8 skokova), njegova Oklahoma poražena je na domaćem parketu od San Antonio Spursa 99-96. George Hill ostvario je rekordan učinak karijere zabivši 27 koševa, a San Santonio je ostvario važnu pobjedu protiv izravnog konkurenta za šestu poziciju Zapadne konferencije.
U utakmici u kojoj obrane nisu postojale Phoenix Sunsi pobijedili su na gostovanju kod Golden State Warriorsa 133-131. Amare Stoudamire s 37 koševa i Jason Richardson s 34 koša vodili su Sunse do njihove pete uzastopne pobjede.
Gostujućim slavljem nad Philadelphijom 109-93 momčad Orlando Magica i treću je uzastopnu sezonu stigla do najmanje 50. pobjede. Dwight Howard s 23 koša i 15 skokova, te Vince Carter sa 17 koševa najviše su se istaknuli kod druge momčadi Istočne konferencije koja je trenutno na omjeru 50-21. Magicu je ovo prvi puta da je zaredao s tri uzastopne sezone preko 50 pobjeda od perioda između 1993.-1996.
Utah Jazz je u Salt Lake Cityju pobijedio Boston 110-97 i tako prekinuo niz Celticsa od četiri uzastopna slavlja. Mehmet Okur zabio je svih svojih 14 koševa u drugom poluvremenu i pridodao im 15 skokova, dok je Deron Williams uz 22 ubačena koša 11 puta uspješno asistirao suigračima. U ujednačenim redovima Celticsa najviše je ubacio Ray Allen, 15 koševa.