NBA liga: Igrači Orlando Magica pogodili 23 trice!

3

Rekordni su broj trica u jednoj utakmici ubacili košarkaši Magica u gostujućoj pobjedi kod Sacramenta. Pogodili su 23 trice iz 37 pokušaja

Dosadašnji je rekord držao Toronto, čiji su košarkaši 13. travnja 2005. godine protiv Philadelphije pogodili 21 tricu. Tu je brojku sastav s Floride nadišao tricom Jeremyja Richardsona dvije minute i 20 sekundi prije kraja utakmice. Dwight Howard nije ubacio niti jednu tricu, ali je po običaju predvodio momčad s 25 koševa i 15 skokova. Prosjedio je cijelu četvrtu četvrtinu. Jameer Nelson pogodio je pet trica za 23 poena dodavši i 11 asistencija. U redovima domaćih, koji su primili najviše koševa u ovoj sezoni, Kevin Martin ubacio je 30 koševa. LA Lakersi su u Houstonu dobili oslabljene Rocketse, za koje nisu igrali ozlijeđeni Tracy McGrady i Ron Artest, 105-100. Utakmicu je riješio Kobe Bryant tricom 27 sekundi prije kraja utakmice. Upisao je 14 poena u posljednjoj četvrtini te 33 ukupno. Cleveland Cavaliersi su pobijedili Grizzliese u Vancouveru 102-87. LeBron James predvodio je goste s 30 poena, 11 skokova i deset asistencija za svoj drugi triple-double učinak sezone. Odličnu je večer imao i Dirk Nowitzki, no njegova 44 poena nisu bila dovoljna za pobjedu Dallasa kod Denver Nuggetsa. Domaći su slavili 99-97, a pobjedu im je u izjednačenoj završnici donio Chauncey Billups dvama pogođenim slobodnim bacanjima 2,2 sekunde prije isteka vremena. Billupsova prijašnja momčad, Detroit Pistonsi, na svom je parketu u Auburn Hillsu izgubila od Charlotte Bobcatsa 80-78. Gosti su također slavili u dramatičnoj završnici košem Raymonda Feltona sedam desetinki sekunde prije kraja utakmice. Bobcatsi su zabili posljednjih devet koševa u utakmici okrenuvši, činilo se, izvjestan poraz u pobjedu. Sedam od njih devet ubacio je Felton, predvodnik pobjedničke momčadi s 23 poena.