Komentari 35

Ne sluti na dobro: Češka bolja od neprepoznatljive Hrvatske

1

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u prvom nastupu na Kupu nacija, prijateljskom turniru koji se igra u Srbiji, kao generalna provjera pred EP u toj zemlji

Pobjedu protiv odabranika hrvatskog izbornika Slavka Goluže upisala je reprezentacija Češke, koja je u Nišu slavila s 33-31 (14-14). Češka je najveći dio utakmice imala rezultatsku prednost, pa su tako Česi pred kraj prvog poluvremena poveli s tri pogotka prednosti, 14-11, no, naši rukometaši su ipak do poluvremena uspjeli izjednačiti na 14-14.

U nastavku je Češka opet pobjegla na tri gola razlike, Hrvatska je uspjela stići do izjednačenja, ali ne i do konačnog preokreta.

Hrvatski rukometaši napravili su 11 tehničkih pogrešaka na utakmici. Predvodio ih je Domagoj Duvnjak s devet golova, koliko je za Češku zabio i Filip Jicha.

U prvoj utakmici na turniru, Mađarska je pobijedila domaćina Srbiju s 32-25 (16-14).

U subotu u 18 sati Srbija i Hrvatska, poraženi sastavi prvoga dana natjecanja, odmjerit će snage u beogradskom Pioniru od 18 sati. Posljednju utakmicu na turniru će Hrvatska odigrati u nedjelju protiv Mađarske u Vršcu.

Podsjećamo, Europsko prvenstvo na rasporedu je u Srbiji od 17. do 29. siječnja iduće godine.