Komentari 28

Nema mu ravnog: Dončić srušio 60 godina star rekord NBA lige!

Slovenac je u pobjedi nad Brooklynom imao još jednu simultanku i zabio 36 koševa. Točno toliko mu iznosi ovosezonski prosjek nakon devet utakmica, to se ne pamti 60 godina

Luka Dončić (23) igra u životnoj formi. Slovenska košarkaška zvijezda nastavila je veliki niz postigavši 36 koševa uz šest skokova i asistencija u pobjedi Dallasa protiv Brooklyna 96-94 u NBA ligi.

Dončiću je to bila deveta uzastopna utakmica na kojoj je zabio najmanje 30 koševa, što je najduži niz u posljednjih 60 godina lige, još od legendarnog Wilta Chamberlaina, koji je imao 23 uzastopne utakmice s takvim učinkom u sezoni 1962/63.

luka dončić VIDEO

Luka je gađao za dva 6/13, za tricu 5/9, s crte slobodnih 9/12. Igrao je 38 minuta, a ove je sezone na prosjeku od 36 koševa, 8,4 skokova i 8,3 asistencije. Impresivno! Kod Brooklyna je, u nedostatku suspendiranog Kyrieja Irvinga, zabio Kevin Durant, 26 koševa.

Detroit je kod kuće protiv Oklahome došao do tek treće pobjede u 11 utakmica (112-103). Iako su na poluvremenu gubili 15 razlike, Pistonsi su okrenuli, a Bojan Bogdanović u 30 je minuta zabio 12 koševa uz dva skoka. Najefikasniji kod pobjednika bio je Saddiq Bay s 25, a kod Oklahome Shai Gilgeous-Alexander s 33 koša.

LA Clippersi su na svom parketu također tijesno svladali Cleveland (119-117) i dobili četvrtu od zadnjih pet utakmica, a Ivica Zubac bio je blizu double-double s deset koševa i devet skokova u 33 minute. Paul George ubacio je 26 kod Clippersa, Donovan Mitchell 30 kod Cavaliersa.

Dario Šarić imao je uvjerljivo najskromniji učinak od hrvatskih košarkaša, svega jedan skok u tri minute u igri u porazu Phoenixa na gostovanju kod njegove bivše momčadi Philadelphije 100-88. Joel Embiid predvodio je Sixeerse s 33 koša i deset skokova, a Devin Booker Sunse s 28 koševa.