Komentari 91

VIDEO Neviđeni potop Uniteda: Liverpool utrpao sedam komada

Bila je to ujedno i najveća pobjeda 'redsa' u međusobnom sudaru s najvećim rivalom. Briljirali su Gakpo i Mohamed Salah, koji je postao najbolji strijelac Liverpoola u Premier ligi

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na svom Anfieldu deklasirao Manchester United s nestvarnih 7-0 (1-0) u susretu 26. kola Premier lige i nanio ljutitom rivalu najveći poraz u povijesti međusobnih dvoboja.

Premier League - Liverpool v Manchester United

Nakon izjednačenog prvog poluvremena ključni trenutak se dogodio u 43. minuti kada je Gakpo pogodio za 1-0. Početkom nastavka Nunez je u 47. minuti povisio na 2-0 nakon čega se United morao potpuno otvoriti što su brzonogi napadači domaćih iskoristili da iz protunapada do vrha napune mrežu gostiju.

Na 3-0 je svojim drugim golom povisio Gakpo u 50. minuti, za 4-0 pogodio je Salah u 66., za 5-0 je strijelac svojim drugim golom bio Nunez u 75. minuti, da bi Salah također postao dvostruki strijelac u 83. minuti, da bi konačni rezultat postavio Firmino u 87. minuti.

Ovime je izjednačen najteži prvenstveni poraz Manchester Uniteda u klupskoj povijesti, 1931. godine izgubio je od Wolverhampton Wanderersa također sa 7-0.

Također, Mohamed Salah je postao najbolji strijelac u povijesti Liverpoola u Premier ligi. U 205 nastupa postigao je 129 golova.

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na peto mjesto ljestvice sa 42 boda, jednim više od šestog Newcastlea, dok je United ostao treći sa 49 bodova, 14 manje od vodećeg Arsenala, a devet manje od drugog Manchester Cityja.

Ranije u nedjelju su Nottingham Forest i Everton igrali 2-2 (1-2). Gosti su dva puta vodili preko Graya (11-11m) i Doucourea (29), a domaćima je bod spasio Johnson (19, 77) s dva gola. Nottingham je ostao 14. sa 26 bodova, dok je Everton i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda, koliko ima i 17. Leeds United, ali Everton ima lošiju razliku pogodaka.