Komentari 57

Ni Kenny nije mogao pomoći: United dalje, Gerrardu crveni

3

Manchester United izbacio je najveće rivale Liverpool u trećem kolu FA Cupa. Jedini gol zabio je Giggs nakon što je Agger skrivio penal nakon samo 35 sekundi

Lopta je krenula s centra prema Liverpoolom golu, Dimitar Berbatov ju je primio u kaznenom prostoru, a Daniel Agger je Bugara nesmotreno srušio. Sudac Webb nakon samo 35 sekundi je pokazao na bijelu točku! U najmanju ruku sumnjiva odluka. Igrači Liverpoola nisu se ni snašli, a već su morali vaditi loptu iz mreže. Precizan izvođač penala bio je Ryan Giggs.

Kenny Dalglish nije mogao zamisliti gori povratak na Liverpoolovu klupu. Da bi dojam 'redsa' na Old Traffordu bio još katastrofalniji pobrinuo se onaj od kojeg se to najmanje očekivalo. Kapetan Steven Gerrard  u 32. minuti neoprezno je s leđa s dvije noge startao na Carricka. Dobio je direktni crveni i umanjio bilo kakvu šansu za povratak gostiju u utakmicu.

Do kraja susreta mreže su mirovale te je Manchester United možda lakše nego očekivano izborio četvrto kolo FA Cupa. King Kennyja čeka težak posao u nastavku sezone...

Manchester United u sljedećem kolu dočekuje Southampton.

Kranjčar asistent u uvjerljivom prolazu protiv Charltona

U drugoj utakmici Tottenham se na White Hart Laneu lako obračunao s trećeligašem Charltonom, pobijedivši s 3-0. Dva je gola za Spurse postigao Jermain Defoe, jednog Andros Townsend, a u susretu su priliku od prve minute dobila dvojica Hrvata, Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar, dok je Luka Modrić ušao početkom drugog poluvremena. Kranjčar je menadžeru Harryju Redknappu na povjerenju zahvalio asistencijom za drugi gol na susretu kojeg je Defoe zabio u 58. minuti. Poslužio je hrvatski veznjak Defoea s lijeve strane, a ovaj je poentirao udarcem u donji lijevi kut vratiju Roberta Elliota.

Spursi u četvrtom kolu gostuju kod Fulhama.