Komentari 7

Nije na lotu, ali je "sedmica": Brazilci su demolirali Haićane

6

Brazil je pobijedio Haiti 7-1, a Coutinho je zabio "hat-trick". Brazilcima je to prva pobjeda u drugom nastupu na Copa Americi. Peru i Ekvador odigrali su 2-2

U svom drugom nastupu na Copa Americi nogometaši Brazila ostvarili su prvu pobjedu pobijedivši skromni Haiti 7-1. Trostruki strijelac za Dunginu momčad bio je Liverpoolov ofenzivni veznjak Philippe Coutinho koji je sjajnim udarcima s ruba šesnaesterca otvorio i zatvorio brazilsku golijadu u visokoj pobjedi.

Dva gola postigao je Renato Augusto, a po jedan Gabriel i Lucas Lima.

Strijelac utješnog pogotka za Haićane bio je Marcelin.

Brazilu i bod dovoljan za četvrtfinale

U drugoj utakmici skupine B Ekvador i Peru odigrali su 2-2.

Reprezentacija Perua već je nakon 13 minuta dvoboja na stadionu sveučilišta Phoenix imala dva gola prednosti. Christian Cueva je u petoj minuti sjajnim primanjem lopte u okretu prevario čuvara i pogodio za vodstvo, a osam minuta poslije vodstvo Peruanaca udvostručio je Edison Flores.

No, već u prvom poluvremenu Ekvadorci su se oporavili od početnog šoka, a West Hamov napadač Enner Valencia u 39. minuti prepolovio je zaostatak svoje reprezentacije. Samo tri minute igre u drugom poluvremenu trebalo je Milleru Bolanosu za izjednačujući pogodak, što je ostao i končan rezultat dvoboja.

Brazilci su nakon dva kola na vrhu s četiri boda koliko ima i Peru te će im u posljednjem kolu protiv Peruanaca za prolaz u četvrtfinale dovoljan biti i bod.

Ekvadoru nakon dva remija za prolaz treba pobjeda protiv slabašnog Haitija uz što veću razliku, kako bi se u slučaju istog broja bodova našli ispred Perua.