Komentari 42

Niko Kranjčar ponovno donio pobjedu svojim Spursima...

3

Drugi utakmicu zaredom Niko Kranjčar golom 'kupuje' povjerenje Tottenhamova menadžera Redknappa. Drugu utakmicu zaredom svojem klubu donosi i pobjedu...

Nogometaši Tottenhama gostovali su na Stadionu svjetlosti u subotu, u utakmici 27. kola engleskog Premiershipa, odakle se vraćaju s tri boda nakon 2-1 slavlja izborenog sjajnim volejem hrvatskog reprezentativca iz 57. minute. Zabio je Kranjčar metar izvan kaznenog prostora udarcem iz prve nakon što je loptu iz šesnaesterca ispred Defoea izbacio Mensah.

Kranjčaru je subotnja utakmica bila sedma prvenstvena, a druga u startnoj postavi Spursa. Minutažu je iskoristio na sjajan način, odigrao je, nevezano uz pogodak, dobru utakmicu potvrdivši Redknappu da nije pogriješio dajući mu priliku. Gol protiv Sunderlanda Kranjčaru je drugi ukupno u sezoni za Spurse, a "naslonio" ga je na pobjednički pogodak Boltonu u 92. minuti u prošlome kolu.

Kranjčar je, kao i Vedran Ćorluka, odigrao svih 90 minuta za Spurse koji su pobjedom, trećom uzastopnom, prestigli Chelsea na četvrtom mjestu ljestvice. Sastav Carla Ancelottija, ipak, ima odigranu utakmicu manje.

Goal.com: Kranjčar igrač utakmice

Na jednak način kao i kolo ranije, poslije utakmice protiv Boltona, nogometni web-portal Goal.com ocijenio je izvedbu Nike Kranjčara. Brojčano vrednovan osmicom hrvatski reprezentativac proglašen je igračem susreta...

U Kranjčarovom slučaju može se staviti znak ponavljanja na kolo koje je prehodilo ovom, 27. premierligaškom. Kao i sada protiv Sunderlanda, tako je i u ogledu protiv Boltona Kranjčar zabio za pobjedu svoje momčadi. Spursima je protiv Boltona donio tri boda golom iz 92. minute, a sada, iz sraza sa Sunderlandu, udarcem iz 57. Obje su utakmice završile 2-1 za Tottenham, a u objema je Kranjčar za pokazano nagrađenom osmicom, najvećom ocjenom među svima koji su nastupali.

Što se Vedrana Ćorluke tiče, koji je, kao i Kranjčar, utakmicu odradio u punoj minutaži, izvor je pri njegovoj ocjeni suzdržaniji. U opisu njegove šestice, spominje se sporna situacija iz uvodnog dijela utakmice nakon koje su navijači domaće momčadi tražili jedanaesterac zbog Ćorlukinog navodnog namjernog igranja rukom i dodaje da je limitirao Sunderlandove napade po lijevom strani.