Njemački rukometni Kup: Kielu 6. naslov najboljeg

1

Rukometaši Kiela obranili su naslov pobjednika njemačkog DFB Pokala. U finalnoj utakmici, Kiel je pobijedio Gummersbach 30-24 (15-12)

Momčad Kiela osvojila je, tako, svoj treći uzastopni naslov u Kupu, a šesti ukupno. Još ranije su obranili naslov prvaka Njemačke, a ove sezone imat će opet i priliku za trostruku krunu, budući da će u finalu Lige prvaka igrati protiv španjolskog Ciudad Reala. Najefikasniji u Kielu bili su Slovenac Vid Kavtičnik sa 6, Čeh Filip Jicha s 5 i Francuz Nikola Karabatić s 4 pogotka. Mostarac Igor Anić, Hrvat s francuskim državljanstvom, zabio je 2 gola za Kiel. U Gummersbachu, kojem je ovo bio prvi finale DFB Pokala u povijesti, do kojeg ih je doveo hrvatski trener Sead Hasanefendić, prvi strijelac bio je srbijanski reprezentativac Momir Ilić sa 6 pogodaka. Zanimljivo da je ovaj 27-godišnji lijevi vanjski rukometaš nedavno potpisao ugovor za prijelaz u Kiel od sezone 2010/11. Hrvatski ljevoruki reprezentativac Vedran Zrnić, koji igra na poziciji desnog krila, bio je drugi najbolji strijelac Gummersbacha s 5 golova, dok je Drago Vuković dodao jedan pogodak. Gummersbach je dobro počeo utakmicu, te je u 22. minuti poveo s 10-7. Nakon minute odmora, Kiel je napravio seriju 7-0 i pobjegao na 14-10. U nastavku nije bilo neizvjesnosti, imali su rukometaši Kiela u jednom trenutku i 9 pogodaka prednosti.