NLB: Cibona pobjedom zaokružila 'hrvatsko kolo'

1

Nismo odigrali dobro, ali u ovom trenutku moram biti zadovoljan pobjedom, rekao je trener Joke Vranković nakon Cibonine pobjede 74-68

VOJVODINA SRBIJAGAS - CIBONA 68-74 (26-25, 12-18, 13-11, 17-20) Cibona je do teško izborene pobjede došla u samoj završnici. U posljednju minutu Zagrepčani su ušli sa samo jedan razlike (69-68). Slabi Ayuso zabio je za dva, Vojvođani su u napadu poklonili loptu Mulaomeroviću i priča je bila završena. Pobjedom 74-68 Cibona je zaokružila rezultatski sjajno kolo hrvatskih klubova u 4. kolu NLB lige. Četiri utakmice - četiri pobjede.
- Nedostajalo je tečnosti u igri, lopta nije dovoljno dobro išla, ali u ovom trenutku moram biti zadovoljan pobjedom - rekao je Cibonin trener Joke Vranković.
Nije ovo bila lijepa utakmica. Cibona očito neuigrana i nedovoljno posložena, Vojvodina ne osobito kvalitetna. Ni jedna momčad nije se tijekom 40 minuta uspjela odvojiti na značajniju razliku. Najveća je bila Cibonina iz 35. minute (63-56), no i ona se brzo istopila. Puno muke, teških poena i malo ljepote.
Sam Hoskin je u prvom poluvremenu zabio 14, dodao još šest početkom zadnje dionice i utakmicu završio sa 20 koševa i 9 skokova. Andrić, Warren i Ayuso (šut iz igre 4-13) dodali su 12, Vukušić potrošio devet lopti za 10 poena. Kod domaćina Golubović i Ivanović po 14, Lekić 12.

REZULTATI 4. KOLA:
Vojvodina Srbijagas - Cibona 68-74, Budućnost - Crvena zvezda 79-74, Union Olimpija - Hemofarm 83-75, Široki Prima pivo - Zadar 79-84, Split CO - Helios 85-73, Geoplin Slovan - Partizan 61-81, Zagreb CO - FMP 81-65.

POREDAK:
1. Partizan 3-1, 2. Union Olimpija 3-1, 3. Split 3-1, 4. Budućnost 3-1, 5. Crvena zvezda 3-1, 6. FMP 2-2, 7. Zadar 2-2, 8. Cibona 2-2, 9. Zagreb 2-2, 10. Hemofarm 1-3, 11. Helios 1-3, 12. Široki 1-3, 13. Geoplin 1-3, 14. Vojvodina 1-3.