NLB: Zadar i Cibona 'pali', Splićani slavili u gostima

4

Cibosi su uspjeli primiti 106 koševa, a Zadar izgubiti 15 razlike od Olimpije u Jazinama. Izgubio je i Zagreb, a hrvatski obraz obranili su Splićani

U trećem kolu Jadranske lige nastupila su sva četiri hrvatska kluba, a jedini je kao pobjednik izašao Split. Splićani su slavili na gostovanju kod Geoplin Slovana, Cibona je izgubila u Beogradu, Zagreb u Trnskom od Vojvodine, a Zadar iznenađujuće u Jazinama od Olimpije.

C. ZVEZDA - CIBONA 106-93 (31-28, 24-19, 19-24, 32-22)
"Vukovi" ipak nisu uspjeli u Beogradu. Dugo su bili u igri, držali priključak za domaćinom, ali sve dobro upropastili su sredinom zadnje četvrtine. Još u 34. minuti bilo je 85-80. Uslijedile su dvije serije Zvezde, jedna 7-0 i druga 9-0 i Beograđani su otišli na nedostižnu prednost. Cibona je primila čak 106 koševa, obrana je bila očajna i nije pomogao čak ni vrlo dobar napadački učinak.
Larry Ayuso potrošio je 15 lopti iz igre (šut 9-15) za 27 poena, a 21 je zabio Sam Hoskin. Warren je dodao 18, a Mulaomerović 10, no 'Mula' je izgubio dvije važne lopte u trenucima kada se rezultat lomio. Kod Crvene zvezde najbolji Dragičević s 30 i Cook s 26 koševa.

ZADAR - UNION OLIMPIJA 59-74 (19-27, 12-10, 20-11, 8-26)Nakon šokantnih -27 u Podgorici, Zadrani su doživjeli novu blamažu u svojim Jazinama. Union Olimpija je puno bolja nego lani, ali ne bi smjela biti za 15 razlike bolja od Zadra na domaćem parketu... No Zadrani su odigrali kriminalno lošu utakmicu, posebno u prvoj i zadnjoj četvrtini.
Lalić i Brewer bili su jedini raspoloženi igrači u momčadi Ace Petrovića, ali nisu mogli sami. Nakon početnog minusa stigli su i prestigli prednost Ljubljančana. Nakon treće četvrtine imali su 51-48, a onda - otišli u ponor. U zadnjih 10 minuta ostali su na -18 i na kraju doživjeli težak, težak poraz.
Po 16 koševa zabili su Lalić i Brewer, no oni su i jedini dvocifreni Zadrani. Juby Johnson 2 koša za 34 minute, Gečevski 8 za 36, Stallwort svega 7 poena... Marko Milič dominirao je na otvaranju i na kraju stigao do 13 koševa, a Olimpiju je predvodio Jasmin Hukić s 21 poenom.

GEOPLIN SLOVAN - SPLIT 65-80 (15-24, 13-17, 14-19, 23-20)Splićani su do svoje druge pobjede u nizu došli vrlo sigurno i uvjerljivo. Njihova prednost rasla je tijekom cijele utakmice, a završilo je s laganih 15 koševa prednosti. Odlično je otvorio Ivanov, nastavio Garnett, a odličnu utakmicu odigrao je i ostatak momčadi.
Marlon Garnett ubacio je 22 koša za 34 minute, pri čemu je slobodna bacanja gađao 11-11. Iz igre je pucao ne osobito impresivnih 4-11. Rudež je za 29 minuta zabio 16 koševa, Bugarin Ivanov 15 uz 10 skokova, Perić 13 uz 67% šuta iz igre. Kod Slovenaca Clemons 16 i Klobučar 15.

ZAGREB - VOJVODINA 79-99 (15-22, 19-23, 27-21, 18-33)Novosađani su slavili u utakmici u kojoj su cijelim njenim tijekom kontrolirali rezultat. Zagrebaši su na kraju treće četvrtine prišli na samo minus pet (66-61), no potopljeni su u posljednjih deset minuta. Primili su čak 33 koša u četvrtoj četvrtini, zabili samo 18 i ubilježili drugi poraz u tri utakmice.
Golubović je za Vojvođane zabio 22 koša i upisao 16 skokova, 22 koša ubacio je i Bojović. Kod Zagreba, najviše je zabio Bašljan (19), a Jakov Vladović je zabio 14 i imao četiri asista.