Komentari 14

Nova asistencija Ćorluke u pobjedi Bayera, poraz 'vukova'

1

U 23. kolu Bundeslige pobjeda nad Kölnom 2-0 donijela je nogometašima Bayera iz Leverkusena peto mjesto na tablici.'Vukovi' bez Mandže izgubili su od Hoffenheima

Bayer Laverkusen slavio je u 23. kolu Bundeslige protiv Kölna s 2-0. Lars Bender je bio "krvnik" domaćina, te je postigao oba pogotka. U 16. minuti je imao za asistenta opet odličnog u dresu Bayera Vedrana Ćorluku, dok je u 51. zabio za 2-0 nakon jedne od brojnih grešaka Kölna u obrani. Za domaću je momčad do 75. minute igrao hrvatski igrač Mato Jajalo.

Wolfsburg je poražen od Hoffenheima 1-2. Mario Mandžukić cijeli je susret odgledao s tribina. Na tom je ogledu bilo barem petnaestak stopostotnih šansi, kao i neopravdano poništenog pogotka (za Hoffenheim), no gosti su na kraju ipak slavili 2-1. Pogodak odluke je postigao Schipplock u 84. minuti iz kontre koji je desetak minuta ranije zamjenio hrvatskog igrača Srđana Lakića.

Za goste je pred sam kraj ogleda iz igre izašao i Boris Vukčević, koji je odigrao vrlo dobru partiju u dresu Hoffenheima koji je ovom pobjedom preskočio na ljestvici upravo Wolfsburg.

Otto Rehhagel je na trenerskoj klupi Hertha startao porazom.Jedan od konkurent za ispadanje, Augsburg, je kao domaćin pobijedio sa čak 3-0, a dvostruki strijelac je bio Öhrl. Kod gostiju je cijelu utakmicu odigrao Andre Mijatović.

Stuttgart je lakoćom svladao Freiburg 4-1. Dva gola postigao je raspoloženi Harnik.

Mainz je uvjerljivo svladao Kaiseslautern s 4-0.