Komentari 2

Nova hrvatska nada: Dolenc je na SP-u osvojio zlato i broncu

1

Svjetski je prvak do 18 godina, u konkurenciji do 21 godine zauzeo treće mjesto, a u ukupnom poretku među oko 60 natjecatelja zauzeo je izvrsno deveto mjesto...

Martin Dolenc osvojio je dvije medalje na Svjetskom prvenstvu za dasku sa zmajem, koje se ovoga tjedna jedrilo u Italiji. Svjetski je prvak do 18 godina, u konkurenciji do 21 godine zauzeo treće mjesto, a u ukupnom poretku među oko 60 natjecatelja zauzeo je izvrsno deveto mjesto. Martinu je tek 15 godina i nema sumnje kako u budućnosti možemo očekivati još sjajnih vijesti iz ove atraktivne discipline

- Jako sam sretan, nakon dvije bronce napokon zlato. Još me više veseli deveto mjesto u seniorskoj kategoriji. Natjecanje je bilo fizički jako zahtijevno, jedva čekam doći kući i malo se odmoriti – izjavio je Martin.

Svjetsko prvenstvo daskaša sa zmajem počelo je 15. srpnja, Dolenc je odmah odlično otvorio natjecanje, nakon prvog dana i četiri plova bio je sedmi i odmah nagovijestio da bi ovo prvenstvo moglo proći više nego dobro.

- Dva odlična prva plova, i dva malo lošija, u trećem sam zakačio plastičnu vrećicu i pao, u zadnjem sam se spašavao nakon lošijeg starta i izbora vanjske strane što nije bila dobra odluka, ali sve u svemu jako dobro prvog dana – prokomentirao je Martin.

Svjetski jedriličarski savez ovog je proljeća donio odluku da će daska sa zmajem biti jedna od četiri jedriličarske discipline u kojima će se jedriti na Olimpijskim igrama mladih 2018. godine. Taman zadnja godina u kojoj Martin ima pravo nastupa na OIM. Čini se da kandidata za medalje već sad na tom natjecanju imamo.