Komentari 37

Nova sezona i stare navike: Pobjede Barcelone i Reala

11

Od prvotimaca su započeli samo Alves, Mascherano i Alexis. U Imtech Areni dobili su HSV 2-1 u prvoj utakmici sezone. Za četiri dana igraju protiv marokanskog Raja

Barcelona je odigrala prvu utakmicu nove sezone, prijateljsku protiv HSV-a u njihovoj Imtech Areni. Nova sezona nije im promijenila navike, i dalje pobjeđuju. Bilo je 2-1 u debiju Vilanove na klupi.

Od prvotimaca su započeli samo Dani Alves, Mascherano i Alexis, a od poznatijih imena još su igrali Pinto, Adriano, Dos Santos i Afellay. Messi je ozlijeđen i nije bio niti na klupi.

Nakon samo četiri minute Dani Alves zabio je prekrasan gol. U snažnom udarcu kao da se nakupila sva gorčina.

- Ljut sam jer me klub nije zaštitio - rekao je Brazilac prije par dana misleći na špekulacije oko transfera.

Natrčao je na povratnu loptu i sa 10-ak metara iskosa pogodio je 'rašlje', a golman nije stigao niti 'pošteno' dići ruke.

U 20. je Arslan izjednačio nakon što su Barcini veznjaci izgubili loptu na centru.

Deulofeu je zabio za konačni rezultat u 36. minuti. Natrčao je na 'odbijanac' i loptu lako pospremio u mrežu.

Hrvatski reprezentativac odigrao je 2. poluvrijeme.

Barcelona je zaradila milijun eura jer je uveličala 125. rođendan njemačkog kluba.

Katalonci će na pripremama odigrati ukupno sedam utakmica, iduću za četiri dana protiv marokanskog Raja Club Athletica. Daleko atraktivnije bit će utakmice protiv PSG-a 4. kolovoza i protiv Manchester Uniteda 8. kolovoza.

Kaka niti na klupi

Realovci su u drugom tjednu priprema, a u utorak su odigrali prvu pripremnu utakmicu. Pobijedili su trećeligaša Oviedo 5-1.

Igrali su Higuian, Di Maria, Callejon i Varane od igrača koji kandidiraju za početni sastav.

Tri gola zabili su 1. poluvremenu, dva u nastavku, a gol su primili u 53. minuti. Di Maria je bio sjajan, zabio je dva gola.

Zanimljivo, Kaka nije bio niti na klupi iako je najavljeno da će igrati, a nema vijesti o ozljedi. I španjolska Marca čudi se što Brazilca nije bilo u Oviedu.