Novogodišnja turneja: Simon Ammann pokorio Garmisch

1

Simon Ammann pobjednik je 2. natjecanja Novogodišnje turneje četiri skakaonice. Slavio je u Garmisch-Partenkirchenu nakon 1. serije jer je vjetar prekinuo natjecanje

Upravo je jaki vjetar doveo natjecanje na rub regularnosti budući da su nagli udari neke skijaše-skakače ranije prizemljili. Svoju je priliku iskoristio Ammann kojem je za pobjedu bio dovoljan skok od 131 metra za što je dobio 142.1 bod. Drugo je mjesto pripalo Rusu Pavelu Kareljinu koji je imao metar i pol duži skok od četverostrukog olimpijskog pobjednika, ali je za njim zaostao po bodovima. Posljednje je mjesto na postolju ugrabio poljski veteran Adam Malysz (132 metra).

Pobjednik Oberstdorfa i vodeći čovjek Svjetskog kupa, Austrijanac Thomas Morgenstern u subotu je završio tek na 14. mjestu (124 m), ali je zadržao prilično veliku prednost u poretku Novogodišnje turneje. Ima 13.5 bodova više od Ammanna i čak 26.5 od trećeplasiranog Finca Mattija Hautamäkija koji je u subotu bio tek 31.

Bez snova o obrani naslova ostao je Andreas Kofler kojeg je udar vjetra spustio na svega 100.5 metara i donio mu posljednje, 50. mjesto.