Komentari 2

Obafemi Martins s dva gola odveo Nigeriju na SP 2010

1

Nogometna reprezentacija Nigerije ispunila je čudo te se četvrti put u svojoj povijesti plasirala na SP nakon teško izborene pobjede u Keniji

Nigerija je pobijedila Keniju u gostima 3-2, dok je njihov konkurent za prvo mjesto i plasman na SP, Tunis, poražen kod Mozambika 1-0. U 83. minuti obje utakmice u velikoj prednosti su bili Tunižani. Ionako je Tunis posljednje kolo dočekao s dva boda prednosti, te su cijelu situaciju držali pod svojom kontrolom. Nisu smjeli izgubiti kod Mozambika, koji se, pak, borio za treće mjesto i plasman na Afrički kup nacija. No, u spomenutoj 83. minuti je Mozambik (Dario) postigao prvi i jedini pogodak na utakmici za poraz Tunižana, dok je u istoj minuti Obafemi Martins zabio svoj drugi, a treći pogodak Nigerije za pobjedu kod Kenije 3-2. Iz dramatične završnice kvalifikacija za SP u skupini B tako su kao pobjednici izašli nigerijski nogometaši. Ranije su se već iz afričkih kvalifikacija na SP plasirali Gana i Obala Bjelokosti, a dvije dvojbe su još: Kamerun ili Gabon, te Alžir ili Egipat.