Komentari 77

Očajni Casillas i Španjolci pali kod Slovaka, 'petarda' Engleza

14

U četvrtak su odigrane utakmice 2. kola kvalifikacija za Euro 2016. Slovačka je kod kuće dobila Španjolsku 2-1. Engleska je dobila San Marino, a Slovenija Švicarce...

Švedska je 2006. godine pobijedila Španjolsku u kvalifikacijama. To je dosad bio posljednji poraz Španjolaca u gostima. U 2. kolu kvalifikacija za Euro 2016. Slovačka je ponovila Švedsku i kod kuće pobijedila Španjolsku 2-1. "Briljirali" su tragikomični Iker Casillas i propusna španjolska obrana.

REUTERS/PIXSELL

Slovaci su poveli u 17. minuti golom Juraja Kucke. Izveli su domaći slobodnjak, Kucka je opalio, a Casillas primio gol po sredini gola. Španjolska je imala više loptu u nogama, ali Slovaci su prijetili iz kontre.

Paco Alcacer je osam minuta prije kraja izjednačio. Napadač Valencije zabio je u 82. minuti. No slavlje Španjolaca bilo je kratkoga vijeka. Miroslav Stoch je samo pet minuta kasnije, nakon sjajno odigranog protunapada, zabio za konačnih 2-1.

Statistiku pogledajte na Goalu.

Ademijev debi u drami protiv Luksemburga

Nakon što je otpisan u Hrvatskoj, Arijan Ademi odlučio je nastupiti za Makedoniju. Odigrao je cijelu utakmicu u 3-2 pobjedi protiv Luksemburga. No bilo je to pravo mučenje. Luksemburžani su nakon prvog poluvremena vodili 2-1. Makedonci su se spasili preko Jahovića i u sudačkoj nadoknadi golom Abdurahimija.

Tino Jurić/Pixsell

Engleska bez problema protiv San Marina

Englezi su na Wembleyu pred više od 55.000 navijača dočekali San Marino. Bio je to lakši trening za momčad Roya Hodgsona. Pet komada zabili su Englezi. Jagielka, Rooney, Welbeck i Townsend bili su strijelci, a Della Valle je zabio autogol.

Posebna je priča taj Alex Della Valle. Nesretnik je zabio gol u zadnje dvije utakmice San Marina protiv Engleske. A kako je San Marino igrao na Wembleyu najbolje pokazuje podatak kako je golman Aldo Simoncini imao najviše dodavanja u prvom dijelu protiv Engleza (17).

Slovenija slavila iz jedinog udarca u okvir

Švicarska je igrala, a Slovenija zabijala. Slovenci su došli do velikog skalpa na domaćem terenu. Slavili su protiv Švicaraca golom Novakoviča 11 minuta prije kraja utakmice. Bio je to jedini udarac u okvir gola koji je uputila slovenska momčad.